Минулої доби п'ятеро людей, - сім'я з трьох осіб на комерційній екскурсії і двоє спелеологів, - перебуваючи у популярній печері "Крижна Яма" (муніципалітет Церкніца, Словенія), опинилися в пастці через підвищення рівня води. На місце події направлені рятувальники та водолази.
Виведення групи може зайняти кілька днів, передає УНН із посиланням на RTV Slovenija.
Деталі
У суботу екскурсовод і гід-стажер провели для трьох відвідувачів віком від 22 до 58 років - матері, батька та їхньої дорослої доньки - туристичну екскурсію печерою Крижна Яма (Križna jama), де є підземні озера. Через сильний дощ рівень води в печері почав підніматися, і люди вже не могли вибратися.
Оскільки відвідувачі печери не вийшли з неї до 15:00, черговий пішов перевірити, що відбувається, Виявилося, що печера затоплена. Було передано сигнал Службі порятунку печер, яка розгорнула рятувальну операцію.
Повідомляється, що туристи потрапили в пастку в горизонтальному тунелі, розташованому більш ніж за два кілометри від входу в печеру. Зараз вони знаходяться на шельфі, в десяти метрах над поверхнею води.
У печері ви веслуєте від озера до озера, і вам доводиться переносити човен через валуни. Цього разу група дійшла до останньої частини печери, оглянула її на суші, а коли повернулася, то помітила, що частина печери майже повністю затоплена, вода стояла майже до самої стелі
У Баварії чоловік знайшов протитанкову міну, яку, ймовірно, вимила повінь07.01.24, 20:47
Повідомляється, що туристи разом з екскурсоводами повернулися до сухої частини печери, яка обладнана саме на такий випадок - там встановлено намет.
Водолази пробралися до групи вже вночі, на що їм знадобилося три години проти течії та одну годину навпаки. Усіх тимчасово "ув'язнених" у печері знайшли у хорошому психофізичному стані та забезпечили їх найнеобхіднішим – їжею, теплим одягом, факелами та елементарними медикаментами.
Довідка
Крижна Яма (словен. Križna jama) — в перекладі "печера Хреста", знаходиться біля населеного пункту Подлож (регіон Нотрансько-Крашка, Словенія). Печера відома своєю мережею з понад 45 підземних озер води смарагдового кольору. Містячи 44 види організмів печера є четвертою у світі серед печерних систем за біорізноманіттям.
Печера була вперше зареєстрована в 1832 році, вперше досліджена словенськими спелеологами в 1926 році. У печері були знайдені кістки печерного ведмедя. Поточна довжина печери: 8273 м.
Рятувальники чекають сприятливого моменту
За даними Інституту дослідження карсту, рівень води продовжить незначно підвищуватися в найближчі кілька годин.
Але ми очікуємо, що вода може почати падати протягом ночі, але падіння не буде таким швидким, як підйом
Оскільки водні потоки рухаються також із сусідньої Хорватії, де все ще йде дощ, поки що не зовсім ясно, коли вода відступить настільки, щоб врятувати тих, хто потрапив у пастку.
Частину шляху "в’язням" печери доведеться проплисти - влада не може організувати порятунок з водолазним спорядженням через недосвідченість трьох відвідувачів.
Якщо буде низький рівень води, все зможе пройти дуже швидко, а в іншому разі в нас є 12-годинна зміна догляду за застряглими особами. Але якщо вода впаде, то командир, очільник підрозділу для технічного занурення, разом зі своїми людьми переведе сім'ю та їхніх провідників у безпеку на сушу
У Німеччині відкривають дамби водосховищ, щоб захиститись від повеней28.12.23, 19:20