За словами Рудського, як випливає з повідомлень російських ЗМІ, Москва розглядає можливість продажу своїх систем С-300. Після 14 квітня, коли країни Заходу завдали по території Сирії повітряних ударів, російські чиновники заявляли, що можуть переглянути дане Москвою 10 років тому зобов'язання не поставляти С-300 в Сирію.
Можливу поставку комплексів С-300 Сирії підтверджував і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
Удари західної коаліції 14 квітня були відповіддю на ймовірну хімічну атаку в місті Дума, де 7 квітня загинули понад 40 осіб. Західні союзники звинуватили в цьому інциденті уряд президента Башара Асада. Росія і Сирія заперечували, що Дамаск стоїть за цим нападом.
У той же час видання "Коммерсант" з посиланням на військово-дипломатичне джерело, повідомило, що Росія доставила в сирійський порт Тартус додаткові партії зенітно-ракетних комплексів типу "Панцир".
При цьому в повідомленні не уточнюється, чи йде мова про постачання даного виду озброєнь у розпорядження російських військ на базах в Сирії або про урядової армії.
Також джерело видання підтвердило, що ЗРК С-300 на території Сирії немає.
"Панцир" - самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс з модифікаціями для наземного і морського базування. Він призначений для ближнього прикриття об'єктів, а також може використовуватися в складі ППО більшої дальності.
Як повідомлялося, Франція пообіцяла посилити військову присутність на півночі Сирії .