"У березні 2020 року було підписано розпорядження про проведення гендерного аудиту та затверджено відповідні методичні рекомендації. Системний аудит буде проводитися на початку кожного року, щоб проаналізувати, чи жінки й чоловіки у парламенті мають однакові права, а також для підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції гендерних принципів у роботі апарату", - повідомив Штучний.
Крім того, на гендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи.
"Ми приділяємо значну увагу питанням гендерної політики у парламенті. Станом на сьогодні, проект "Гендерне бюджетування в Україні" є найбільшим у світі із впровадження гендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі апарату парламенту", - зауважив Штучний.
Керівник апарату повідомив, що нещодавно також було підписано меморандум про взаєморозуміння між апаратом Верховної Ради України та структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Документ визначає проведення гендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування гендерної рівності, відповідно до міжнародного досвіду.
Раніше в УНН повідомлялося, що питання гендерної рівності у політичній сфері, попри вже зроблені успіхи, залишається болючим серед голів об’єднаних територіальних громад.