“Звичайно, Угорщина є партнером, якого дуже цінують у НАТО, а Україна — один з вкрай цінованих і найближчих партнерів. Отже, я думаю, в інтересах всіх сторін — побачити вирішення цієї ситуації. Ми розраховуємо, що обидві країни зроблять кроки, щоб вирішити цю ситуацію. Я думаю, більш важливим є те, що була така змога — провести зустріч між лідерами держав альянсу і Україною на саміті, а також те, що було зроблено, оприлюднено запис того, що було обговорено на цій зустрічі. Тож я думаю, що позиція Альянсу щодо закону про освіту залишається незмінною. Союзники закликають Україну до повної імплементації рекомендацій і висновків Венеційської комісії”, — сказав Вінніков, відповідаючи на питання журналіста, чи має НАТО намір реагувати на блокування Угорщиною проведення Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Угорщини на полях НАТО заявило про свою позицію щодо України
Це було також ще раз підтверджено в спільному комюніке після завершення саміту в Брюсселі, додав він.
“Україна публічно підтвердила, що зробить це, і ми тепер чекаємо на подальші кроки і на вирішення цієї ситуації. В цілому повага до прав людини, включно до національних меншин, залишається одним з ключових положень демократичної держави, і тож саме тому ми вважаємо це важливим, щоб Україна вирішила ці проблеми”, — сказав представник Альянсу.
Щодо того, чи є НАТО компетентним органом у вирішенні освітніх питань, Віннніков зазначив, що принципом Альянсу є солідарність усіх його членів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО офіційно підтвердили стремління України до членства
“Ми не є експертами з освіти, ми не експерти щодо справ меншин, але, як я казав, принаймні один союзник НАТО бачить в цьому проблему, а отже, як ми і уточнили в комюніке, ми закликаємо Україну вирішити цю проблему”, — сказав він.
Як повідомляв УНН, уряд Угорщини закликав країни НАТО переглянути політику щодо Києва. За словами прем'єр-міністра країни Віктора Орбана, Україна "не поважає права угорської меншини на Закарпатті і не виконує свої зобов'язання перед міжнародними організаціями.