За словами Вітренка, позиція України і Європейської комісії була дуже конструктивною: максимальне застосування європейських правил, які на ділі, а не тільки на словах, забезпечують баланс інтересів сторін.
“Зокрема було згадано і запропоновану Нафтогазом нову методику розрахунку тарифів на транспортування газу, застосування якої за умови повної загрузки транзитних потужностей України дозволяє знизити тарифи до рівня, нижчого ніж у Північного Потоку 2. Європейські правила, привабливі економічні умови, навіщо ж тоді Північний Потік 2, крім як для реалізації політичних цілей Путіна?” — написав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У “Нафтогазі” прокоментували заяву Путіна щодо транзиту газу через Україну
Також у “Нафтогазі” додали, що позиція російської сторони на цих консультаціях має стати сигналом для всіх, хто може зупинити цей політично мотивований проект.
“Позиція російської сторони фактично означає, що справжні переговори (а не консультації, як зараз) фактично можливі не раніше, ніж буде отримано рішення апеляційного суду щодо стокгольмського арбітражу. Тобто через 1-1,5 роки. До цього часу сторони можуть лише „вивчати“ нові умови”, — написав Вітренко.
Якщо хтось вважає таку позицію конструктивною, то логічним наслідком має бути призупинення будівництва Північного Потоку 2 — принаймні на ті ж 1,5 роки “для вивчення ситуації”, — додав комерційний директор “Нафтогазу”.
Раніше глава МЗС України Павло Клімкін наголосив, що спроба Росії домовитись щодо позасудового врегулювання справ, по яким Стокгольмський трибунал вже виніс рішення, не пройде.