Після набуття чинності ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", яким визначено кримінальні проступки, до них перейде майже 40% злочинів, які на цей час розслідуються слідчими.
У зв’язку з цим у МВС анонсували зміну критеріїв оцінки роботи слідчих підрозділів. У відомстві наголошують, що ефективність роботи слідчих буде оцінюватися по розслідуванню тяжких та особливо тяжких злочинів.
Правоохоронці зауважили, що пріоритетними напрямами є розслідування злочинів проти життя та здоров’я осіб, корисливо–насильницької та економічної спрямованості, рейдерства. Також злочинів щодо активістів, працівників засобів масової інформації, у сфері незаконного обігу зброї та наркотиків, а саме викриття осіб, які займаються їх виготовленням та збутом, а також організованої злочинності.
У відомстві зазначили, що протягом минулого року у провадженні слідчих перебувало понад 1,9 млн. кримінальних проваджень. З них до суду направлено матеріали майже в 130 тис. випадках, у яких розслідувано 211,5 тис. злочинів. До кримінальної відповідальності притягнуто понад 120 тис. осіб. У розслідуваних провадженнях відшкодовано 1,4 млрд. гривень збитків, що майже удвічі більше, ніж у 2017 році. Крім того, припинено злочинну діяльність 237 організованих груп, у яких до кримінальної відповідальності притягнуто понад тисячу осіб.
Як повідомляв УНН, у Бердичеві поліція розслідує обставини загибелі судді та його дружини.