Всього під час місцевих виборів взяли участь понад тисячу кандидатів. Експерти вказують, що результат волевиявлення має в основному символічне значення, оскільки міська рада насправді не має реальної політичної влади. Депутати місцевої ради не можуть приймати закони або важливі рішення. Вони консультують уряд Гонконгу і вносять пропозиції про поліпшення життя в конкретних районах. Однак переможці місцевих виборів отримують представництво в 1200-місцевому виборчому органі, який кожні 5 років обирає главу уряду Гонконгу. До теперішнього моменту перемогу завжди здобував кандидат, якого підтримував офіційний Пекін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держрада Китаю змінила главу поліції Гонконгу
З червня в Гонконзі проходять багатотисячні акції протесту. Їх учасники спочатку виступали проти планів уряду дозволити видачу передбачуваних правопорушників владі Китаю. Пізніше учасники протесту стали вимагати проведення демократичних реформ, введення загального виборчого права і відставки глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам. Крім того, демонстранти закликають до незалежного розслідування випадків поліцейського насильства на колишніх акціях.
Спеціальний адміністративний район Гонконг (Сянган) є частиною Китаю з 1997 року. До 2047 Гонконгу гарантовані широкі спеціальні права, серед яких - свобода преси, зібрань і висловлення думок.
У жовтні міністр Гонконгу з питань безпеки Джон Лі зняв з розгляду законопроект про видачу передбачуваних злочинців владі КНР. Однак наймасовіші протести в Гонконзі з часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю не вщухають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві під посольством Китаю провели акцію солідарності “Звільни Гонконг”