“Ця постанова Держпостачу СРСР „Про затвердження норм природного убутку нафтопродуктів при прийманні, зберіганні, відпуску і транспортуванні“ № 40 від 26 березня 1986 р. Оскільки новий нормативно-правовий акт розроблений не був, можна стверджувати, що з 17 березня 2017 року законодавчою базою України не передбачені норми природного убутку нафтопродуктів при прийманні, зберіганні, транспортуванні, а значить, суб’єкти господарювання повинні, наприклад, підводити втрати нафтопродуктів під оподаткування акцизним податком і ПДВ, що само по собі є правовим нонсенсом”, — сказано в заяві НАУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посадовців Держрезерву підозрюють у псуванні закупленого пального
За словами заступника голови комітету з питань безпеки, експлуатації, будівництва та якості палива НАУ Віталія Горичка, втрати (убуток) нафтопродуктів при операціях з ними є природним процесом. Це пов’язано з їхньою летючістю і залежить від безлічі факторів — температури, тривалості зберігання, матеріалу, з якого виготовлені ємності тощо.
“У такій ситуації не зрозуміло, хто буде відповідати на підприємстві за недостачу продукції, виявлену при інвентаризації, враховуючи, що вплинути на зменшення обсягу палива через природне випаровування ніхто з працівників не може”, — підкреслили в НАУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава заощадило чверть мільярда гривень на закупівлю нафтопродуктів у “Трейд Коммодіті”
У зв’язку зі сформованою правовою колізією Нафтогазова асоціація України звернулася до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика з проханням негайно втрутитися в ситуацію і відновити дію постанови Держпостачу №40 до моменту вступу в силу нового нормативно-правового акта, який повинен бути розроблений і затверджений в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У найближчій перспективі фахівці Асоціації планують залучити до діалогу щодо вирішення цього питання інші відомчі органи та інститути громадянського суспільства, додали в Асоціації.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, зростанню цін на пальне, в тому числі на зріджений газ, в Україні передують кілька чинників, зокрема і дефіцит ресурсу.