Учні з усієї країни вийшли на вулиці, щоб закликати уряд оголосити надзвичайну кліматичну ситуацію і зробити активні кроки для розв’язання цієї проблеми.
Організатори акції Youth Strike 4 Climate заявили, що протести відбулися в понад 60 містах та містечках, взяли участь в них 15 тисяч людей.
Вони несли плакати з написами “В нас немає планети Б”.
Ця акція була частиною набагато ширшого глобального руху, відомого як Schools 4 Climate Action.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Арктиці з’явиться гігантська голова Трампа
Все почалася з 15-літньої шведки Грети Тунберг, яка пропустила заняття, аби влаштувати акцію біля будівлі уряду у вересні, звинувачуючи свою країну в невиконанні Паризької кліматичної угоди.
Відтоді десятки тисяч дітей у Бельгії, Німеччині, Швеції, Швейцарії та Австралії вирішили провести власні демонстрації.
В Британії найбільші протести пройшли в Лондоні, Брайтоні, Оксфорді та Ексетері, повідомляє британська студентська мережа клімату.
Група, яка допомагала координувати протести, має чотири ключові вимоги:
- Уряд має оголосити “надзвичайну кліматичну ситуацію”
- Уряд повинен інформувати громадськість, наскільки серйозною є ситуація
- Національний навчальний план має бути реформований з урахуванням “екологічної кризи”
- Вік для отримання права голосу на виборах має бути знижений до 16 років, аби молоді люди могли брати участь у прийнятті рішень щодо екологічних питань.
Грета Тунберг висвітлювала британські протести в Twitter.
“Британський прем’єр-міністр каже, що діти, які навчаються в школі, „втрачають час, відведений на уроки“. Але знову ж таки, політичні лідери витратили 30 років на бездіяльність. І це трохи гірше”, — написала вона.
Як повідомляв УНН, минулий 2018 рік став одним з найтепліших з коли-небудь зареєстрованих за всю 139-річну історію метеоспостережень.
Раніше Трамп заявив, що його країна виходить з Паризького угоди по клімату, оскільки виконання положень цієї угоди може обернутися для Сполучених Штатів втратою 2,7 млн робочих місць до 2025 року. Паризькі домовленості були ухвалені 12 грудня 2015 року з підсумками міжнародного саміту, що проходив в Парижі, його учасники домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на два градуси Цельсія в порівнянні з показником доіндустріальної епохи. Вчені вважають, що більш значне зростання може призвести до незворотних екологічних наслідків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США можуть повернутися до Паризької кліматичної угоди — Трамп