Суд відмовив у задоволенні вимог Фонду гарантування вкладів та залишив у силі рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2016 року.
“Із виписок по рахунку позивача (фінансова компанія „Плеяда“ — ред.) вбачається, що здійснена ним оплата на користь ПАТ „Банк Михайлівський“ здійснювалась за наявності достатньої кількості коштів на рахунку. Протилежні документальні підтвердження відсутні у документах про нікчемність правочину та не були надані відповідачами до суду.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що при виконанні переказу коштів з рахунку позивача на рахунок ПАТ „Банк Михайлівський“ банком не було порушено банківське законодавство”, — зазначається в рішенні Вищого адмінсуду.
Нагадаємо, Київський апеляційний адміністративний суд визнав, що ФГВФО протиправно і безпідставно визнав договір факторингу між банком “Михайлівським” і фінансовою компанією “Плеяда” нікчемним.
На переконання судової колегії, банк не порушував законодавство, продаючи кредитний портфель фінкомпанії 19 травня поточного року (напередодні визнання банку неплатоспроможним).
“Спростовується наявність підстави нікчемності договору факторингу №1905 від 19.05.2016 на підставі п.9 ч.З ст.38 Закону „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“.
Будь-яких інших підстав, визначених ч.3 ст.38 Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“, в результаті яких Договір є нікчемним, Уповноваженою особою не наведено. Також враховується, що на момент укладення договору не було ніяких обмежень з продажу Банком власних активів або проведення розрахунків за них з рахунків, відкритих покупцями в Банку”, — повідомляється в ухвалі суду.
Таким чином, суд визнав дії і рішення уповноваженої особи Фонду неправомірними, а дії банку “Михайлівський” з продажу кредитного портфеля фінкомпанії — законними.
Крім того, суд підкреслив, що банку (в період після введення тимчасової адміністрації) заборонено здійснювати дії з прийому платежів за кредитними договорами, поширювати інформацію про реквізити, на які потрібно погашати заборгованість по кредитах і про те, що банк є кредитором за цими кредитними договорами.
Нагадаємо, правова експертиза засвідчила необґрунтованість віднесення банку “Михайлівський” до категорії неплатоспроможних.