Як цитує видання заяву міністерства, “цим кроком Словаччина приєднується до групи 24 держав — членів Європейського союзу, які ще минулого року константували, що єдиним законним і демократично обраним конституційним діячем у Венесуелі є Хуан Гуайдо”.
Міністр Іван Корчок також звернув увагу на тривале погіршення внутрішньополітичної ситуації у Венесуелі та на антиконституційні дії президента країни Ніколаса Мадуро, що стосуються виголошення нових демократичних президентських виборів.
Саме режим Мадуро 29 червня розпорядився вислати з країни голову представництва ЄС у Венесуелі Ісабель Бріланте Педрос після того, як Європейський союз посилив санкції щодо 11 венесуельских урядовців, які підтримують владу Мадуро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США готують відповідь РФ за підтримку Мадуро
У своїй заяві ЄС закликає президента Мадуро, “враховуючи глибоку політичну і соціально-економічну кризу в Венесуелі”, шукати мирні шляхи виходу з кризи і переглянути своє рішення.
20 травня 2018 року Ніколас Мадуро в результаті позачергових виборів був вдруге обраний президентом Венесуели. Оскільки другий президентський термін Мадуро закінчиться у 2025 році, опозиція на чолі з Гуайдо вимагає проведення нових президентських виборів.
У січні 2019 року Гуайдо проголосив себе виконувачем обов’язків президента. США і більшість країн Заходу визнали його лідером країни, але реальна влада залишається у Мадуро. Його підтримують Росія та Китай.