Цитата
“Ми вважаємо, що президент Росії (Володимир. — ред.) Путін дав дозвіл на те, щоб російські держструктури провели операції, націлені на те, щоб очорнити кандидатуру президента Байдена, підтримати колишнього президента Трампа, підірвати впевненість у виборчому процесі і погіршити соціально-політичні розбіжності в США”, — йдеться в звіті.
Деталі
Цю стратегію, вважає розвідка, Москва реалізовувала через підконтрольних агентів впливу. Вони просували порядок денний, що включав в себе звинувачення, що вводять в оману щодо Байдена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна залишається величезною проблемою: у США розповіли, як збираються співпрацювати з РФ
Роль Ірана
Втручанням у вибори 2020 року займався і Іран, вважає розвідка. Однак зусилля Тегерана були спрямовані на досягнення діаметрально протилежної мети — спецслужби Ірану намагалися позбавити Трампа можливості переобратися на другий термін.
“Ми вважаємо, що верховний лідер Хаменеї дав санкцію на проведення кампанії, після чого іранські військові і спецслужби зайнялися нею, проводячи як відкриті, так і таємні кібератаки та інформаційні операції”, — вважають в Управлінні національної розвідки.
З чим саме пов’язана діяльність Ірану в цьому напрямку, розвідка не уточнює. Це може бути пов’язано з різними підходами Трампа і Байдена до іранського питання: при Трампі США вийшли з ядерної угоди і відновили санкції проти Тегерана. Байден заявляв про готовність відновити угоду з Іраном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втручання у вибори в США: Зеленський заявив, що в Україні мають відкрити справу
Втручання інших країн
В вибори в США також намагалися втручатися й інші — наприклад, ліванське угруповання “Хезболла”, Куба і Венесуела, — однак їх вплив виявився мінімальним. На відміну від всіх інших Китай в вибори втручатися не став. У розвідці пов’язали це з тим, що Пекін вирішив дотримуватися принципу стабільності у відносинах з США і не захотів йти на ризик бути спійманим під час втручання.