Так, згідно із повідомленням прес-служби Асоціації, контракт був підписаний 30 листопада, він передбачає поставку комерційних перевантажень ядерного палива, починаючи з 2021 р.
Як відзначають в АТ “ТВЕЛ”, реалізація цього контракту забезпечить диверсифікацію поставок ядерного палива для Vattenfall AB. Використання нового палива також дозволить оператору поліпшити економіку своїх АЕС.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Залежність України від російського постачання ядерного палива сягає 74%
“Це перший комерційний контракт на експорт палива "ТВС-Квадрат“, він відкриває перед АТ "ТВЕЛ“ можливості для розширення географії поставок і виходу на інші ринки з паливом для реакторів PWR”, - йдеться у повідомленні.
За словами президента АТ" ТВЕЛ “Юрія Оленіна, компанія співпрацює із Vattenfall з 2008 року.
У свою чергу керуючий директор Vattenfall Nuclear Fuel AB Пер Олоф Нестенборг зазначив, що Vattenfall AB, завдяки російському паливу, зможе підвищити гарантованість поставок палива і поліпшити економіку атомної станції “Рінгхальс”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через відсутність інвестицій на вітчизняному “Схід ГЗК” зростання виробництва концентрату урану в 2016-2017 рр. поки не передбачається
Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами міністра енергетики І.Насалика, Україна починає освоювати нові уранові родовища казахськими технологіями.
“На жаль, ми багато говоримо про Будапештський меморандум, але цим меморандумом нас, в тому числі, позбавили можливості збагачувати уран.
Тому практично ми дійшли до того, що Україна в стані в повній мірі забезпечити атомно-промисловий комплекс своїми здобутками і технічними можливостями. Крім того, в нас пройшла гарна зустріч з казахстанською стороною. Я не буду до кінця розповідати про результати, бо вони мають достатньо чутливий характер, але повинен сказати, що ми домовилися про те, що казахська сторона віддає нам технології, і ми починаємо освоєння казахськими технологіями нових уранових родовищ на території України”, — додав він.
Як відомо, з питань підвищення ефективності процесу підземного вилуговування з “НАК “Казатомпром” співпрацює українська компанія “Атомні енергетичні системи України” (АЕСУ).
Також АЕСУ вже підписали договір про співпрацю з казахстанською компанією “Два Кей”.
За словами генерального директора компанії Юрія Бакарджиєва, уран є шляхом до енергонезалежності України від РФ.