В.Ковальчук розповів, що диспетчер Укренерго дійсно надав команду на зупинку Трипільської ТЕС відповідно до графіку навантажень, що був розроблений ДП “Енергоринок”.
“Тобто, ТЕС зупинена не в екстреному порядку за наказом диспетчера, а у робочому режимі на виконання графіка навантажень енергосистеми”, — уточнив він.
Т.в.о. голови “Укренерго” пояснив, що Трипільська ТЕС вирішила припинити виробництво електроенергії внаслідок низьких запасів антрацитового вугілля на складах, і ситуація у енергосистемі дозволяє це зробити.
“Аналогічна ситуація має місце на Зміївській ТЕС та Криворізькій ТЕС, які також працюють на вугіллі антрацитової групи. Ці станції також технологічно готові до припинення генерації електроенергії. 3 6 квітня планується зупинка Зміївської ТЕС, орієнтовно з 11 квітня (після завершення опалювального сезону в регіоні) — Криворізької ТЕС”, — зазначив він.
В.Ковальчук також наголосив, що технологічна можливість зупинки “антрацитових” енергоблоків ТЕС після завершення опалювального сезону була опрацьована спільно з генеруючими компаніями та Міненерговугілля на виконання доручення, наданого “Укренерго” на нараді у віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона 30 березня 2017 року.
“Ми ретельно прорахували усі аспекти стійкості енергосистеми, спільно з генеруючими компаніями розробили план безаварійного відключення енергоблоків, та наразі повністю готові до сценарію з „відключенням“ блоків, що працюють на вугіллі антрацитової групи”, — запевнив т.в.о. голови компанії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: відновлення роботи призупинених ТЕС ймовірне в середині травня
Крім того, В.Ковальчук додав, що об’єднана енергосистема України працює в сталому режимі, ситуація повністю контрольована, пікові навантаження покриваються за рахунок генерації блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, а також ГЕС та ГАЕС.