Перший заступник Голови Верховної Ради України підкреслила, що Україні та нашим міжнародним партнерам потрібно продовжити спільно тиснути на Росію задля звільнення всіх заручників.
“Ключ від усіх в’язниць, де утримуються українці — чи це Лефортово, де сидить Роман, чи це Сибір, де знаходяться українці Сенцов і Кольченко, бо в них українські, а не російські паспорти, щоб там не говорив Кремль, чи Макіївська колонія на окупованому Донбасі, де утримуються наші військові герої, — знаходиться в Кремлі”, — наголосила І.Геращенко.
За її словами, для того, щоб звільнити українців якнайшвидше необхідна солідарність та координація зусиль усіх, хто долучений до перемовин, а це дипломати, Мінська група, СБУ, міжнародні партнери України.
У цьому контексті І.Геращенко наголосила, що під час кожної міжнародної зустрічі та перемовин Президента України, тема звільнення заручників піднімається як пріоритетна.
“Всі, в першу чергу Президент України, докладають багато зусиль, щоб звільнити українців”, — сказала І.Геращенко.
Вона зазначила, що робота зі звільнення українських заручників із російських в’язниць ведеться на усіх рівнях, зокрема, на переговорах в Мінську.
І.Геращенко додала, що Р.Сущенко, є високопрофесійним журналістом, весь його творчий шлях і та мужність, яку він демонструє сьогодні, засвідчують його патріотизм, порядність і вірність принципам.
“У Романа скоро День народження (8 лютого)... Я особисто знаю Романа. Це прекрасний журналіст, який багато робив і робить, щоб ми усвідомлювали, що українська журналістика — сильна професія. Не було такого заходу за останні кілька років у Франції, в Парижі, який би не висвітлював Роман. Я пишаються тим, що особисто знаю цю мужню людину”, — підкреслила І.Геращенко.
Окрім фільму “В’язні Кремля”, у Клубі Кабінету Міністрів України була представлена виставка фоторобіт Р.Сущенка, зроблених ним під час роботи у Франції у 2010-2016 роках.
На заході була присутня родина журналіста та його адвокат Марк Фейгін, делегати від дипломатичних представництв та міжнародних організацій в Україні.
Нагадаємо, Р.Сущенка на порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 р. в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Р.Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву, у тому числі офіційно, заявивши, що вона не відповідає дійсності.
Лефортовський районний суд продовжив Р.Сущенку термін перебування під вартою до 30 квітня. Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з цим рішенням.