“Держави повинні забезпечити адекватний і безпечний доступ дітей до цифрової сфери, надати можливості підключення і контент, спеціально призначений для дітей; у спеціалізованих громадських місцях такий доступ повинен надаватися безкоштовно”, - йдеться в прес-релізі.
В Організації закликають держави вжити конкретних заходів для захисту дитини від передчасного впливу цифрового середовища. Зокрема, дітям слід роз’яснити їх права і свободи, існуючі обмеження, а також прищепити повагу до чужої гідності і виробити протидію до розпалювання ворожнечі. Крім того, слід підвищувати їх юридичну грамотність з тим, щоб запобігати у майбутньому порушенню прав інтелектуальної власності.
Крім того, в Раді Європи порекомендували готувати дітей до активної участі у “цифровому громадянстві”. З іншого боку, держави зобов’язуються забезпечити захист персональних даних і недоторканність приватного життя майбутнього громадянина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У РНБО виступили за розвиток кіберщита України
“Держави не повинні забороняти дітям використовувати засоби для шифрування особистих даних. Їх обробка повинна здійснюватися тільки за згодою дітей/їх батьків або законних представників. Профілювання дітей для аналізу або прогнозування їхніх особистих уподобань має бути заборонено законом”, - йдеться в документі.
Також в Раді Європи закликають подбати про вироблення критичного мислення у дітей у насиченому ризиками цифровому середовищі. До комплексу превентивних заходів входить таке:
- регулярний моніторинг ризиків,
- використання ефективних систем перевірки віку,
- впровадження принципів для продуктів/послуг, призначених для дітей або таких, якими користуються дiти.
Крім того, держави зобов’язані виробити заходи для наступних видів захисту дітей у цифровому просторі. Це захист від:
Крім того, для дітей і їхніх представників повинні бути забезпечені доступні засоби правового захисту і подачі скарг - як судових, так і несудових.