“Президент наголосив, що розслідування низки інцидентів (щодо кібератак — ред.) вказує на причетність до них напряму чи опосередковано спецслужб Росії, яка розв’язала кібервійну проти нашої держави”, — йдеться у повідомленні.
П.Порошенко також відзначив, що подібні агресивні дії в кіберпросторі Росія веде і проти інших країн. Зокрема, за його словами, з такою ж проблемою зіткнулися Сполучені Штати, голова німецької розвідки заявляла про плани російських хакерів вплинути на результати виборів в Німеччині, шведські спецслужби публічно визнали Росію головним джерелом кібератак на цю скандинавську країну.
“Ми маємо справу з глобальним безпековим викликом, який Росія кидає всій євроатлантичній спільноті”, — сказав Президент.
Президент також нагадав, що наприкінці 2015 — початку 2016 року здійснено кібератаки на об’єкти енергетичної галузі, атомних електростанцій, аеропорту “Бориспіль”.
Президент нагадав про затримання групи озброєних осіб у районі Запорізької АЕС, здійснення диверсійних актів на наземному магістральному газопроводі високого тиску “Богородчани — Долина” в Івано-Франківській області та “Уренгой — Помари — Ужгород” у Полтавській області. Крім того, мали місце цілеспрямовані дії терористичних угрупувань щодо порушення функціонування та знищення об’єктів промисловості, транспортної інфраструктури, об’єктів електро-, газо- та водопостачання, в першу чергу це було сконцентровано в Донецькій та Луганській областях.
“На сьогодні цілком ймовірними залишаються терористичні акти та диверсії на об’єктах критичної інфраструктури. Добре, що ми збудували професійну СБУ, і Служба вміє попереджати ці загрози. Але нам потрібна міжвідомча координація”, — наголосив П.Порошенко та додав, що важливо обмінюватися досвідом з країнами-партнерами.
Як повідомляв УНН, П.Порошенко повідомив, що за два місяці на українські відомства та інформаційні ресурси здійснили близько 6,5 тис. кібератак.