Цитата
«Якщо подивитися на вибір мови спілкування, то переважна більшість респондентів, а саме 89% вчителів, 82% батьків та дітей зазначили, що вважають рідною мовою саме українську і використовують її у всіх сферах життя, а саме спілкування в родинному колі, в навчальній діяльності, в культурній практиці тощо», - розповів Гурак.
Деталі
За його словами, разом з тим, майже 20% батьків та учнів не вважають українську мову рідною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський заявляв, що після повномасштабного вторгнення рф багато російськомовних українців перейшли на українську
«19% учнів/учениць, з числа внутрішньо переміщених осіб, розмовляють виключно українською, 29% спілкуються українською і російською в однаковій мірі, а 10% переважно російською мовою», - сказав Гурак.
За його словами, що стосується вчителів, то згідно з опитуванням, 94% проводять уроки виключно українською мовою, 82% використовують навчальні матеріали при підготовці до уроку, 73% розмовляють під час уроку українською мовою, 63% розмовляють під час перерви українською мовою.
«11% учнів розмовляють російською мовою між собою під час уроку, 17% під час перерви. Поза межами закладу освіти серед респондентів домінуючою залишається українська мова. Серед вчителів – 86%, серед батьків -78%, серед учнів – 62%», - повідомив Гурак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У школах Миколаєва заборонили російську мову
Довідково
Опитування провели Державна служба якості освіти України спільно з Уповноваженим із захисту державної мови. Дослідження щодо використання державної мови учасниками освітнього процесу було проведено через онлайн-анкетування, де взяли участь батьки, учні та вчителі. Участь взяли практично всі школи на всіх територіях, окрім Луганської, Донецької і Херсонської областей. Майже 15% осіб, які взяли участь в опитуванні – це особи, які є внутрішньо переміщеними.
Загалом майже 58 228 учасників взяли участь в цьому дослідженні, з яких 35 977 батьків, з них 10 015 ВПО. Учнів/учениць – 16 384 , з них ВПО - 4 704. Учителів - 5867, з них ВПО - 687.