"У нас є проблеми з історичним діалогом, з питанням історичного діалогу, який був пригальмований в результаті запровадження українською стороною рік тому заборони на видачу дозволів щодо проведення польськими спеціалістами пошуково-ексгумаційних робіт щодо останків поляків - жертв воєн і політрепресій на території України в радянські часи", - зазначив посол.
З його слів, польська сторона вважає, що ця заборона негативно впливає на двосторонні стосунки між країнами.
"Відновлення пошукових робіт і ексгумації не може бути обумовлене питанням відбудов українських пам'ятників у Польщі - ми хочемо говорити про пам’ятні місця на території Польщі. Віце-прем'єр міністр Глінський ще в лютому пропонував створити комісію, яка працюватиме над інвентаризацією, по кожному випадку розглядати можливість легалізації пам'ятників, що були нелегально збудовані. Одноразової легалізації пам'ятників не можна провести", - зазначив він.
"Ми пропонуємо спільно провести ексгумаційні роботи в Грушовичах, де місцева влада нелегально розібрала місцевий пам'ятник УПА. Якщо там є людські останки, то могила буде відновлена. Хочу підкреслити, що минулого року на території Польщі не було жодного випадку знищення чи демонтажу українського пам'ятника", - додав Пєкло.
Як повідомляв УНН, 27 квітня 2017 року у Польщі на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам’ятник воїнам УПА. У мінкульті Польщі заявили, що демонтаж пам'ятника УПА є законним.