Цитата
“На сьогоднішній день ми нічого не отримали. Ми маємо довгу історію польської гуманітарної допомоги, але коли йдеться про військові питання, таких поставок ще не було”, — заявив Резніков.
Зокрема, міністр оборони заявив, що сьогодні Україна відчуває від Польщі сильну політичну підтримку.
“Політична підтримка є дуже сильною. Ми знаємо, що Польща нині головує в ОБСЄ та займає сильну позицію. Ми мали зустрітися з міністрами оборони Люблінського трикутника. Ми маємо гарний приклад співпраці у литовсько-польсько-українській бригаді”, — відзначив міністр.
На запитання чому Польща досі не передала Україні зброю Резніков заявив, що воно виключно до польських політиків.
“Ви маєте адресувати це питання польським політикам. Я думаю, що ми ще не встигли особисто зустрітись із моїм польським колегою. У мене багато зустрічей із міністрами оборони дружніх країн. Я особисто розмовляв із міністрами оборони Великобританії, США, Ізраїлю, Угорщини, Швеції, Литви та Канади. Я планував зустрітися з міністром оборони Польщі, але поки що не вдалося. Думаю, до цього дійде. Можливо, польська армія зможе щось поставити Україні, не послабивши власну обороноздатність”, — заявив він.
Контекст
Українська влада та західні партнери в останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.
Росія виставила низку вимог щодо так званих “гарантій безпеки” до США та НАТО. Зокрема, це стосується скорочення американських військ та озброєнь у Європі, а також відмови від подальшого розширення Північноатлантичного альянсу на схід за рахунок прийому до НАТО України та Грузії.
Серія переговорів, що відбулася у Женеві, Брюсселі та Відні у січні, закінчилася, за словами Москви, “безуспішно”, що збільшує ризик ескалації конфлікту навколо України. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення.