polovina-vidiv-roslin-i-tvarin-v-nebezpetsi-cherez-zminu-klimatu-doslidzhennya

Половина видів рослин і тварин в небезпеці через зміну клімату – дослідження

 • 57814 переглядiв

Зазначено, що навіть за умови досягнення цілі Паризької угоди - утримати підвищення температури до 2°С, ці місця можуть втратити до 25 відсотків видів.

У звіті наголошується, що савана Міомбо у Південній Африці, південний захід Австралії та Амазонка найбільше постраждають від зміни клімату. Якщо зростання глобальної середньої температури сягне 4,5°C, клімат в цих областях, за прогнозами експертів, стане непридатними для багатьох місцевих рослин і тварин:

  • до 90 відсотків земноводних, 86 відсотків птахів і 80 відсотків ссавців можуть вимерти у савані Міомбо, Південна Африка;
  • Амазонка може втратити 69 відсотків видів рослин;
  • У південно-західній Австралії 89 відсотків земноводних можуть зникнути з цієї місцевості;
  • 60 відсотків усіх видів під ризиком вимирання на Мадагаскарі;
  • фінбош у Західно-Капській провінції ПАР, який переживає посуху, що призвела до дефіциту води в Кейптауні, може;зіткнутися з локальним вимиранням однієї третини його видів, більшість з яких є унікальними для цього регіону.

У звіті зазначено, що підвищена середня температура і більш нестабільна кількість опадів може стати "новою нормою". У першу чергу, кількість опадів зменшиться над Середземним морем, на острові Мадагаскар та над територією Церрадо-Пантанал у Аргентині. Потенційні наслідки від таких кліматичних змін включають в себе:

  • недостатнє наповнення водопоїв африканським слонам, яким потрібно пити 150-300 літрів води на день;
  • 96 % територій, що являються місцями для розмноження тигрів у Національному природну парку Сундарбан в Індії, затопить через підняття рівня моря;
  • кількість чоловічих особин серед морських черепах буде значно меншою (на формування статі черепахи впливає температура інкубації яйця. При вищій температурі з’являються самки).

"Це справді шокуючі цифри і для нашого регіону. Якщо людство зможе утримати потепління на рівні до 2° C, то половина регіону Великого Чорноморського басейну залишиться прихистком для 75% його видів, але при потеплінні на 4,5 ° C - лише 5% території залишиться придатними для цих видів. Проте якщо будуть реалізовані активні заходи з адаптації до змін клімату, у першу чергу із забезпечення вільного переміщення видів, то можна буде зберегти вдвічі більше", - заявила координатор проектів WWF в Україні Наталя Гозак.

Дослідники вивчили вплив зміни клімату на майже 80 тисячах видів рослин і тварин в 35 найбільш біорізноманітних регіонах світу.

У звіті розглядаються різні сценарії зміни клімату у майбутньому - від сценарію необмежених викидів та відповідного підвищення глобальної температури на 4,5°C, до утримання підвищення на рівні 2°C - верхньої межі згідно Паризької угоди. Кожен район був обраний завдяки унікальності та різноманітності рослин і тварин, що знаходяться там.

Нагадаємо, збиток від катастроф, викликаних кліматичними змінами, тільки за один минулий рік склав 320 млрд доларів США.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Українців попередили про лавинну небезпеку в Карпатах

     • 7536 переглядiв

    Сьогодні в Україні опади не очікуються

     • 8319 переглядiв

    Серія А: Міланське дербі завершилося нічиєю

     • 9124 переглядiв