"Перехідний період зараз визначений до 2020 року. Ми не виключаємо, що особливо для тих меншин з інших мовних груп, де нам потрібно підготувати більшу кількість учителів, які зможуть викладати українською мовою, перекваліфікувати вчителів, нам треба буде продовжити термін, і власне це рекомендує Венеційська комісія. Цей термін може бути продовжений до 2022 року, ще на два роки вперед, в залежності від потреб кожної національної меншини", - наголосила міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венеційська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини щодо мовної статті
При цьому Л.Гриневич зазначила, що не планується внесення жодних змін до статті 7 закону "Про освіту". Вона уточнила, що згідно з рекомендаціями Венеційської комісії необхідно продовжити перехідний період.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венеційська комісія звернула увагу на можливу дискримінацію мов, які не є офіційними в ЄС
Нагадаємо, 5 вересня народні депутати України ухвалили в другому читанні та в цілому проект закону "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська.
Таким чином пропонується, що в Україні впроваджується з 5 класу обов’язкове навчання українською мовою для учнів, які належать до нацменшин, окрім корінних народів.
Як повідомляв УНН, Угорщина звернулася до ОБСЄ, ООН і ЄС через освітній закон України.