Глава косовського зовнішньополітичного відомства Беджет Пацоллі заявив, що Косово зробило “важливий крок до свого зміцнення”. За його словами, “продемонстрована політична єдність” є дуже важливою для майбутнього республіки.
13 вересня уряд Косова ухвалив пакет із трьох законів, які передбачають трансформацію сил безпеки у збройні сили, і направив його на затвердження парламенту. Створення косовської армії — одна з основних передвиборних обіцянок прем’єра Рамуша Харадіная.
Відповідно до міжнародних домовленостей Косово може мати тільки сили безпеки чисельністю до 2 тисяч осіб, озброєних легкою стрілецькою зброєю, що знаходиться на складах під контролем військ НАТО. Приштина ж має намір створити повноцінну армію чисельністю 5 тис. активного складу і до 3 тис. резервістів.
Положення про cилах безпеки закріплені в косовської конституції, для зміни якої необхідно дві третини голосів у 120-місцевому парламенті та згода більшості депутатів від нацменшин (їх там 20). У березні 2017 року спроба президента республіки Хашима Тачі створити армію шляхом прийняття нових законів і без конституційних змін провалилася: проти виступила не тільки Сербія, але і головні союзники Косово — США і НАТО.
Як раніше інформував УНН, 4 жовтня Александар Вучич під час спільної прес-конференції із головою Комітету із зовнішніх справ Європарламенту Девідом Макалістером заявив, що Сербія ніколи не визнає незалежність самопроголошеного Косово, незважаючи на те, що Захід хоче цього від Белграда.