Деталі
З початку липня практично всі школи пройшли безпековий аудит, щоб визначити, чи можуть учні повернутися у заклади, повідомив Горбачов. Аудит проводила спеціальна комісія, куди входили представники органів місцевого самоврядування, служби ДСНС, а також освітяни і комунальники.
"Після цього школа робила висновок, чи готуватися до нового навчального року, щось переопрацювати, щось будувати чи шукати поруч укриття. Висновок такої комісії – це обов’язкова умова для того, щоб школа працювала офлайн", - сказав Горбачов.
Він розповів, що батьки, які цікавляться тим, як школа забезпечить безпеку дітям, можуть запитати про висновок комісії у школі. Омбудсмен також радить звернути увагу на навігацію по навчальному закладу.
"Хочу дати одну пораду для батьків – дуже важливою штукою в школі є навігація. Тобто показники. Дуже простий спосіб: зайти до школи, не дивлячись по боках, заплющити очі, покрутитись, подивитись навколо. Якщо Ви не розумієте, де Ви знаходитесь – значить навігаційні показники зроблені погано", - сказав він.
Окрім того, омбудсмен зазначив, що волонтерські штаби, які організували в освітніх закладах після 24 лютого, ненормовані. Перед початком нового навчального року вони звільнять приміщення.
Контекст
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що близько 36% закладів освіти в Україні готові до офлайн-навчання.