Це останній випадок, коли західна країна висилає російських дипломатів з початку повномасштабного вторгнення Москви в Україну минулого року. Цього року Естонія, Нідерланди та Австрія також вислали російських дипломатів.
Норвегія також вислала трьох росіян у квітні 2022 року.
Деталі
За заявою норвезького уряду, висилка складає чверть російських дипломатів, які акредитовані нині в Осло.
"Це важливий крок у протидії та зниженні рівня діяльності російської розвідки в Норвегії і, таким чином, у захисті наших національних інтересів", - заявила міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельдт.
"Наразі росія становить найбільшу розвідувальну загрозу для Норвегії... Ми не дозволимо російським розвідникам діяти під дипломатичним прикриттям", - додала вона.
Росіяни, оголошені персонами нон грата, "мають покинути Норвегію найближчим часом", - сказала Гуйтфельдт, додавши: "Ми не видаватимемо візи співробітникам розвідки, які звертаються за візою до Норвегії".
Міністр відмовилась повідомити, чи діяв уряд у відповідь на конкретний інцидент, передавши питання агентству внутрішньої безпеки Норвегії PST. Уряд заявив, що діяльність висланих дипломатів "несумісна з їхнім дипломатичним статусом".
"Йдеться не про рядових дипломатів, а про розвідників під дипломатичним прикриттям. Їхня діяльність становить загрозу інтересам Норвегії", - сказала міністр.
При цьому вона наголосила, що уряд в Осло хоче "нормальних дипломатичних відносин із росією, і що в Норвегії раді російським дипломатам".
Міністерство закордонних справ росії заявило, що Москва відреагує на висилку, повідомило державне інформаційне агентство ТАРС, не вдаючись до подробиць.
Доповнення
Норвегія, член військового альянсу НАТО, межує з Росією в Арктиці.
Вигнання може ще більше ускладнити процес передачі голови Арктичної ради, багатостороннього органу, в якому арктичні країни обговорюють питання, що стосуються полярного регіону.
Москва займає місце голови, але Норвегія має вступити у володіння 11 травня, і Осло заявив, що приділить пріоритетну увагу плавному переходу.