“Ми проти політики Великої двадцятки, яка розриває країни один одного. У Аргентині та у всьому світі відсутня освіта, їжа та робота через політику, яку вони там обговорюють”, — заявила одна з протестувальниць, 54-річна фабрична робітниця.
Але правоохоронні сили протестувальників не пустили на території поруч із проходженням саміту G20, в рамках якого, як очікується, визначиться торгівельна політика між США та Китаєм та іншими країнами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник Китаю заявив про прогрес на торгових переговорах зі США
Поліція, берегова охорона та прикордонні патрулі знаходяться в зоні, площа якої складає 12 квадратних кілометрів. Всі вони оберігають територію розташовану навколо узбережжя річки Коста Салгуеро, де проводиться саміт країн “Групи двадцяти”. Додається, що перевезення вантажів на річці Ла-Плата було заборонено.
Буенос-Айрес був значною мірою “зачинений” для протестувальників, марш яких був організований коаліцією профспілок та правозахисних груп.
“Геть капіталізм! З ним — геть G20!”, — кричить 59-річний вчитель математики середньої школи, протестуючи проти скорочення бюджету в галузі освіти в Аргентині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт G20 розпочинається в Аргентині
Президент Аргентини Маурісіо Макрі, обраний у 2015 році, на якого покладались високі надії у тому, що він зможе виправити економічну ситуацію в країні, спотворену багаторічними торгівельними та валютними маніпуляціями, різко втрачає популярність, оскільки місцева валюта песо втрачає цінність.
“Рух громадського транспорту в місті було припинено. Сотні перехресть були заблоковані для контролю за перевезеннями та натовпом. П’ятниця була оголошена національним банківським святом, а центральний уряд Аргентини запропонував людям залишити місто на період проведення саміту”, — повідомляє Reuters.
Ці заходи обережності заважають активістам потрапити на марші. Деякі групи протестувальників найняли приватні автобуси, щоб дістатись до демонстрацій з прилеглих районів міста до центру, повідомляє міжнародне агентство.
Уряд Аргентини заявив, що 25 тисяч поліцейських знаходяться напоготові у разі виникнення насильства.
Як повідомляв УНН, під час масової акції протесту проти підвищення цін на пальне у Брюсселі учасники руху “жовтих жилетів” перейшли до зіткнення із поліцією. Вони б’ють машини і блокують автомобільний рух вулицями в центрі Брюсселя.
Нагадаємо, раніше представники “жовтих жилетів” закликали до нових демонстрацій у суботу на Єлисейських полях.
Як раніше повідомляв УНН, рух “жовтих жилетів” з’явився у Франції у знак протесту проти податку на викид парникових газів, що призводить до підвищення цін на автомобільне паливо. Як заявив раніше прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп, уряд має намір зберегти цей податок, незважаючи на будь-які протести.
Із 17 листопада країною прокотилася хвиля маніфестацій, найбільші акції проходили у Парижі.