“Можливо, мені як міністру не варто було б бути настільки відвертим, та екологічна ситуація в країні дуже нездорова. Ми маємо перше місце в світі за смертністю (на 100 тис. населення ) від забрудненого повітря. В наших річках майже немає чистої води. Багато наших земель отруєні хімікатами. І країна буквально тоне в відходах. Та найгірше — люди, самі українці, не вважають екологічні проблеми пріоритетними.
Засипають сміттям країну не прибульці, бруднять повітря підприємства конкретних власників, закопують тонни небезпечних відходів у полях відомі персонажі, рубають ліс місцеві наймити столичних контрабандистів. Таке враження, що люди живуть одним днем за принципом "після нас хоч потоп". Я розумію, що цей совок з голів вивітриться не через одне покоління. Свідомий, що війна і бідність не додають ментальності екологічної свідомості”, — написав О.Семерак.
За даними Рахункової палати, Мінприроди самоусунулося від контролю за радіоактивними відходами.
Також Мінприроди усунулося від контролю за сферою небезпечних відходів.
Провалено розробку Національної стратегії поводження з відходами.
Ефективність інтерактивної мапи сміття, представленої Мінприроди, склала лише 20%.
Остання доповідь про стан навколишнього середовища датована 2014 роком.
Проти державного підприємства, підконтрольного Мінприроди, відкрито кримінальне провадження. ДП “Укреко-ойл” підозрюють у підробці документів заради виграшу тендеру “Південної залізниці” на утилізацію небезпечних відходів.