"Пояснення про 17% зростання безробіття. Чому зради немає, а є перемога. Насправді, безробіття падає, а не зростає. Якщо порівнювати рівень безробіття за 9 місяців 2018 та 2019 років, то він знизився на 0,5% - з 8,6 до 8,1 відсотків. Але днями в мережі поширювали інформацію, що показник непрацевлаштованих осіб з листопада зріс на 17%, що абсолютно не відображає загальну тенденцію ринку праці. Чому? Подивіться на графік", - написав міністр.
За його словами, зростання офіційно зареєстрованих з листопада до грудня відбувається кожного року (зазвичай на 15-17%).
"Це сезонне явище пов’язане зі зменшенням роботи в сільському господарстві в цей період. А як тоді правильно дивитись на цей показник? Потрібно порівнювати рік до року - тобто кількість офіційно зареєстрованих безробітних в грудні 2019 року до грудня 2018 року. І тут ми бачимо, що цей показник впав майже на 1%", - зауважив Милованов.
Також він розповів про різницю між офіційно зареєстрованим безробітними і всіма безробітними.
"17% - це про офіційно зареєстрованих. Падіння рік до року на 1% - це теж про офіційно зареєстрованих. А падіння на 0,5% безробітних - це про всіх безробітних, зареєстрованих і ні. Справа в тому, що на облік до Державної служби зайнятості звертаються лише 22% непрацевлаштованих осіб, тобто статус офіційно зареєстрованого - має тільки кожен 5-й безробітний українець. Про позитивні зрушення свідчить і триваюче зменшення середньорічної кількості зареєстрованих безробітних - з 460,2 тис осіб у 2015 році до 306,8 тис осіб у 2019 році", - розповів він.
Милованов також підкреслив, що "статистика це добре, але реальна ситуація на ринку праці вимагає комплексної реформи, яку ми започатковуємо".
Як повідомлялося раніше в УНН, рівень безробіття в Україні скоротився на 0,5% - Служба зайнятості.