“Були явні спроби блокувати будь-яке належне розслідування, як ми бачили у випадку з російським вето в ООН раніше на тижні. Ми не можемо зволікати з тим, щоб полегшити страждання цивільного населення, викликані атаками із застосуванням хімічної зброї”, — заявила Мей.
За її словами, інспектори з мандатом РБ ООН розслідували попередні атаки, і в чотирьох випадках прийшли до висновку, що відповідальність за них несе режим Асада.
“Ми впевнені в нашій оцінці того, що саме сирійський режим з великим ступенем вірогідність несе відповідальність за цю атаку, і така актуальна модель поведінки означає, що режим з великою часткою ймовірності продовжить використання хімічної зброї”, — йдеться в тексті промови.
Нагадаємо, 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали ракетні удари по трьох цілях, пов’язаних з сирійської програмою створення хімічної зброї. Таким чином країни відповіли на застосування хімічної зброї 7 квітня в місті Дума.
Раніше Вашингтон, Лондон і Париж заявили, що удари є відповіддю на застосування хімічної зброї у сирійському місті Дума. За даними представників благодійної організації “Білі каски”, з вертольота була скинута бочкова бомба з хімікатами. У ВООЗ повідомили, що близько 500 осіб могли постраждати від хіматаки.