Деталі
Аналітики зауважують, що останніми місяцями росія, швидше за все, працювала над забезпеченням довгострокових поставок великих обсягів безпілотних літальних апаратів одностороннього удару (OWA-UAV). Поставляючи таку зброю, Іран продовжує порушувати резолюцію 2231 Ради Безпеки ООН.
Зазначається, що росія, ймовірно, перейшла від отримання невеликих поставок іранських OWA-БпЛА (одномоторних середньовисотних БпЛА великої дальності) повітряним транспортом до більших партій кораблями з Ірану через Каспійське море. Після вторгнення цей «міжнародний транзитний коридор північ-південь» набув значно більшого значення. Це дозволяє росії отримати доступ до азійських ринків, включаючи поставки зброї, у спосіб, який, як вона сподівається, буде менш вразливим до міжнародних санкцій.
росія також працює над запуском внутрішнього виробництва OWA-UAV, майже напевно за підтримки Ірану. кремль, швидше за все, інвестує в OWA-БпЛА, тому що це надає йому відносно дешевий ударний потенціал великої дальності в той час, коли він витратив значну частину своїх запасів крилатих ракет в Україні.
Доповнення
Впродовж травня 2023 року росія запустила понад 300 іранських безпілотних літальних апаратів серії "Shahed" (OWA-UAV) проти України (це найінтенсивніше використання цієї системи озброєнь на сьогодні), намагаючись змусити Україну випустити запаси цінних передових ракет протиповітряної оборони. Однак Україна нейтралізувала щонайменше 90% дронів OWA-UAV, переважно використовуючи свою старішу та дешевшу зброю протиповітряної оборони та засоби радіоелектронного глушіння, вказали у британській розвідці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка пояснила нетипову медійну активність шойгу