Так, із рішення суду вбачається, що американський виробник не може претендувати на преференції на ринку України, оскільки його препарат “Совалді” був поданий на реєстрацію на 7 місяців та 11 днів пізніше за препарати іншого виробника.
Крім того, суд зазначає, що згідно зі ст.9 Закону “Про лікарські засоби” МОЗ може відмовити у державній реєстрації лікарського засобу у разі, “коли внаслідок такої реєстрації будуть порушені захищені патентом чинні майнові права інтелектуальної власності, в тому числі при виробництві, використанні, продажу лікарських засобів”.
Однак “компанією „Гілеад Сайєнсиз, Інк.“ не надано суду належних доказів, які б свідчили про порушення спірним наказом (МОЗ про реєстрацію ліків від гепатиту С) майнових прав інтелектуальної власності компанії „Гілеад Сайєнсиз, Інк.“, які захищені патентом”, — сказано в ухвалі.
Таким чином, компанія “Гілеад” не має патенту на ліки від гепатиту С в Україні.
Нагадаємо, раніше експерт у галузі реєстрації ліків В.Чумак зазначив, що “Гілеад” не може претендувати на ексклюзивні права продажу свого препарату в Україні (“Совалді”), бо реєструвався він за скороченою процедурою і без подання повного досьє.
Також нагадаємо, у Мін'юсті розробили проект мирової угоди між Україною та “Гілеадом”, відповідно до змісту якої МОЗ повинен скасувати реєстрацію препаратів проти гепатиту С в Україні, що мають діючі речовину софосбувіру (як і “Совалді” від “Гілеаду”). Таким чином американська компанія, в обхід дію ЗУ “Про лікарські засоби” та рішення Окружного адміністративного суду м.Києва прагне отримати ексклюзивні права на українському ринку до 2020 року.
Додамо, у ВРУ спроби КМУ та У.Супрун заборонити в Україні ліки від гепатиту С у ВРУ назвали лобізмом інтересів американської фірми.