"Китай буде мати справу з африканською чумою свиней упродовж багатьох років. Ситуація буде продовжувати розвиватися у всій Азії, тому що ми знаємо, що є проблеми в ланцюжку поставок м'яса і м'ясних продуктів, що регулюється не належним чином", — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названа сума фінансування розробки вакцин проти АЧС
За прогнозами USDA і Rabobank, Китай може втратити від 10 до 30% поголів'я свиней цього року. Більше того, експерти прогнозують, що для ліквідації наслідків Китаю знадобиться три-чотири роки.
"Це величезна проблема для деяких країн Азії. Їм складно змінити їх системи ведення сільського господарства і поліпшити системи біозахисту, але це вкрай важливо. Ми будемо жити з африканською чумою свиней упродовж багатьох років. Тому в довгостроковій перспективі потрібен акцент на дослідження і розробку вакцин, а також коротко- і середньострокову увагу на підвищення біологічної безпеки і потенціалу ветеринарних служб", — сказав Стоун.
Нагадаємо, що АЧС у Китаї вперше була зафіксована минулого року. Зараз китайські вчені активно працюють над розробкою вакцини від вірусу. У світі такої ще не існує.
Напередодні у Китаї вже зробили заяву про старт клінічних випробувань вакцини проти АЧС.
Окрім того, ліки від хвороби сьогодні намагаються розробити і в Іспанії.
"Якщо розробникам дійсно вдасться створити вакцину від АЧС - це стане справжнім проривом, який заощадить мільйони доларів різним державам світу", - вважає нардеп Сергій Тригубенко.
Уточнимо, що в минулому році в Україні було зафіксовано 145 випадків АЧС, в поточному році - вже понад 20.