За даними Frontex, на кінець листопада було зафіксовано понад 124 тисячі незаконних перетинів кордонів, у 2018-му ця цифра за підсумками всього року становила близько 150 тисяч. Показник цього року майже в десять разів менший, ніж у 2015 році, коли було зареєстровано рекордні 1,2 мільйона незаконних перетинів кордонів ЄС.
“Цифри наразі нижчі, однак міграційний тиск на Європу залишається величезним. Окрім того, роботи нам додавала велика кількість мігрантів, які приїхали до ЄС за останні роки”, — сказав Леггері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЄС вперше застосовано новий механізм розподілу біженців
Відносно багато мігрантів пересуваються всередині Шенгенської зони, додав очільник Frontex. Вони подають запити на отримання притулку в декількох країнах, що суперечить правилам ЄС. Окрім того, не всіх мігрантів реєструють одразу після прибуття до Євросоюзу. “Багато хто користується шансом та переїжджає далі у бажану країну”, — зазначив Леггері. При цьому Дублінські угоди визначають, що за шукача притулку відповідальна та країна-член ЄС, на території якої мігрант вперше опинився в Євросоюзі.
Нагадаємо, аудитори вказали на проблеми з обліком нелегальних мігрантів в Україні.