За його словами, показник імунності населення до вірусу, по-перше, "дасть більш реальну епідеміологічну картину", а по-друге - це не дозволить містам чи областям штучно скорочувати обсяги ІФА-тестування на коронавірус.
"Тому, це було б дуже доречно і доцільно, щоб орієнтувалися на відсоток населення з антитілами до COVID-19. За таких умов ніхто не зможе штучно знижувати кількість тестувань. Таким чином, ми будем оперувати інформативною статистикою", - сказав він.
Князевич нагадав про кримінальну відповідальність, яка передбачена за спроби приховати COVID-19 або ж його свідоме невиявлення.
"А у нас комунальними закладами управляють мери міст, голови адміністрацій чи рад, і саме вони мають нести відповідальність за об’єктивність статистики і широке охоплення тестуванням", - додав ексміністр МОЗ.
Як повідомлялося в УНН, через карантинне "кольорове" зонування країни, яке, у свою чергу, залежить від кількості виявлених хворих на коронавирусну хворобу, є ризик, що регіони можуть свідомо знижувати кількість тестувань. Менше тестів - менше виявлених, а значить - менша вірогідність потрапити у "червону зону".
У зв’язку з цим, в ЦГЗ МОЗ попередили про кримінальну відповідальність за штучне невиявлення "ковідних" пацієнтів.