“Ми маємо підвищувати ціну на газ, бо це є вимога. Але вимога ця є і виникає тому, що нам потрібна робота із зовнішніми запозиченнями лише з однією метою. З 2005 по 2013 роки уряди тих часів запозичили 550 млрд доларів, на які ми щороку витрачаємо 5 млрд доларів лише на обслуговування. Це величезна проблема, тому ця вимога є на порядку денному. Ми над цим працюємо. Я розумію, що люди сприймають це негативно, але між двома поганими рішеннями я виберу те, яке найменше буде шкодити українським громадянам”, — сказав Гройсман.
За його словами, питання стосовно цін на газ дуже не просте.
“З минулого липня є зобов’язання про те, що ціни будуть зростати, якщо будуть зростати світові ціни на газ. Сьогодні у промисловості газ коштує близько 11 тисяч гривень. Ми ж обмежили ціну (для населення, — ред.) до 7 тисяч гривень. Зараз стоїть питання про чергове підвищення. Сьогодні ми маємо достатньо не просту, але професійну дискусію. Я стою тут на позиції збалансування, насамперед, тарифів для українських громадян і України”, — додав прем’єр.
Нагадаємо, МВФ вимагає від України підвищити ціну на газ для населення на 60-70%, для отримання наступного валютного траншу, при цьому уряд запропонував компроміс – підвищити вартість блакитного палива на тільки 20-25%.