Деталі
Аналітики говорять, що міноборони змінило пріоритети щодо Бахмуту ще до січня 2023 року, коли припинило активно вербувати “вагнерівців”. Відповідно це могло спонукати пригожина збільшити зусилля у Соледарі та Бахмуті в січні, а також публічно поскаржитися на відсутність підтримки з боку мо рф.
Інститут вивчення війни зазначає, що розподіл сил ворога та зміна геометрії бойового простору свідчить, що небезпека оточення українських військових у Бахмуті, можливо, минула.
Сили "вагнера", ймовірно, будуть намагатися проводити фронтові наступи на Бахмут. ISW зазначає, що у відповідь українським силам доведться відходити з небезпечних районів, аби не стикатися з великим оточенням.
Додатково
У березні та квітні росія виділила більше ресурсів на захоплення Бахмуту, відправивши танки Т-90 і російські повітряно-десантні сили та мобілізованих резервістів до “вагнера” у місто.
Наприкінці квітня пригожин заявив, що міноборони розгорнуло нерегулярні частини для утримання Бахмуту. Проте ефективність таких зусиль була незначною, адже окупанти залишились вразливі для українських контратак, підкреслюють в ISW.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ISW: проблеми з боєздатністю у Бахмуті обмежують можливість військ рф захищатись від контратак ЗСУ