“Сировинні зони — це була дуже хороша і обґрунтована ідея, поки статус сировинних зон (а за цим йдуть пільги держави) не почали роздавати направо і наліво тим, хто ніякого відношення до чистих сировинних зон не має. Аж біля автострад почали роздавати сертифікати на сировинну зону.
Саму ідею таким чином скомпрометували ті, хто надавали ці статус. І сьогодні звичайно, що це призвело до того, що не зрозуміло кому вірити: це сировинна зона чи ні?”, — розповів він.
При цьому, за словами експерта, ідея чистої сировинної зони — дуже корисна, і потрібна.
“Я б сказав так, що навіть із точки зору бізнесу — це виправдана ідея. Але, на превеликий жаль, її спотворили.
Як із цього вийти — я не знаю, бо вже не маю повноважень, як боротися із тим, що робиться неправильно і не законно”, — додав він.
Нагадаємо, КМУ пропонує ВРУ спростити ведення бізнесу для підприємців, які виробляють дитяче харчування, шляхом спрощення “сировинних зон”.
Спеціальні сировинні зони — це регіони або окремі господарства, що відповідають умовам виробництва продукції рослинництва і тваринництва, придатної для виготовлення продуктів дитячого та дієтичного харчування.
На переконання експертів, скасування сировинних зон, негативно позначиться на якості дитячого харчування, яке і так на сьогодні не найкраще.
Також нагадаємо, за словами С.Тригубенка, сировинні зони — є одним із рівнів контролю за якістю дитячого харчування, і до їх скасування Україна поки не готова.
Нардеп вважає, що повернутися до цього питання можна бути лише тоді, коли в країні не папері, а на практиці запрацюють принципи HACCP.