Деталі
На думку Алли Вінницької, передусім, коли жінка потрапляє до лікаря з діагнозом “рак”, онколог має визначитися з локалізацією пухлини. А все через те, що є локалізації, які мають погані перспективи в лікуванні. Це, до прикладу, рак печінки, холангіокарцинома, рак підшлункової залози, занедбаний метастатичний рак шлунку та інше.
Далі, онколог має визначитися зі стадією захворювання, бо відомо, що чим раніше виявлено рак, тим ефективніше лікування і тим більше шансів на повне одужання
Цитата:
“Уже після визначення стадії захворювання, лікар має розуміти прогноз — буде він сприятливим чи ні, врахувати чинники, які безпосередньо вливають на те, що буде далі.
Так, ми не завжди можемо передбачити все, бо медицина — це не математика і ризик рецидиву є завжди. Саме тому про прогноз захворювання треба говорити чесно і відверто. Важливо визначитися і з тривалістю лікування: на який термін розраховане наше спеціальне лікування”, — розповіла вона.
Однак, окрім медичних аспектів є й парамедичні, до прикладу — вік.
“Якщо жінці, яка одержує терапію, більше ніж 40 років, і ми знаємо, що її протирецидивна терапія розрахована на 10 років, то в такому випадку говорити про збереження фертильності, мабуть, не треба”, — вважає лікар.
І одним з головних факторів, на думку головного лікаря LISOD, є бажання або необхідність збереження фертильності для самого пацієнта.
Також, під час Форуму онкопацієнтів, Алла Вінницька розповіла про методи збереження фертильності у жінок, зокрема, при різних онкогінекологічних патологіях.
До теми
Сьогодні, 4 лютого, Всесвітній день боротьби проти раку.
Провідні лікарі Лікарні ізраїльської онкології LISOD проводять онлайн-консиліум у прямому ефірі, на якому відповідають на актуальні питання пацієнтів. Приєднатися до трансляції можна за посиланням тут.