Джерела видання близькі до керівництва Інституту національної пам’яті не визначили, якого періоду мала стосуватися співпраця.
Офіційна інформація у цій справі має бути оприлюднена у вівторок, 31 січня — експертиза Інституту судових експертиз ім. Яна Зіна у Кракові має бути представлена під час прес-конференції.
Експертиза, об’ємом близько тисячі сторінок, була проведена на основі документів, що були знайдені в домі генерала Кіщака після його смерті. На погляд джерела видання, лише декілька документів викликає сумніви експертів, проте вони не мають значення для висновків експертизи.
Проведення експертизи папки “Болєка” було доручено в рамках слідства, яке веде білостоцький слідчий відділ ІНП за підозрою підтвердження фальшивих інформацій співробітників СБ у документах “Болєка”, щоб отримати фінансову винагороду.
Як пише "Польське радіо", тиждень тому екс-президент Польщі Лєх Валенса під час конференції Інституту національної пам’яті заявив, що ні на мить “не був по тому боці”.
“Я чистий як сльоза”, — додав Валенса. Він категорично заперечив автентичність документів, які ІНП перейняв від вдови ген. Кіщака.
“Я доказав у різних документах, також ІНП доказав, що документи на мене разом з прізвищами були підроблені”, — аргументував Лєх Валенса.
Нагадаємо, близько 2000 осіб у Польщі вийшли на мітинг, аби висловити солідарність з колишнім президентом Польщі після оприлюднення Інститутом національної пам’яті (ІНП) Польщі документів, пов’язаних зі справою “агента Болєка”, які нібито повинні підтвердити співпрацю Валенси із радянськими спецслужбами.