За словами експерта, АМКУ, як правило, перевіряє тільки тих гравців ринку, які працюють легально, і самостійно надають комітету всю інформацію про свої дії.
“Антимонопольний комітет зобов’язаний реагувати на ситуацію, тому вони регулярно шукають винних. Всі ми розуміємо, що простіше працювати з тими гравцями ринку, хто добровільно надає необхідну інформацію. У результаті звинувачення в узгоджених антиконкурентних діях регулярно висловлюються одним і тим же компаніям, при тому, що ціни на нафтопродукти зростають у всіх без винятку нафтотрейдерів”, — зазначив Д.Кулик.
Президент НАУ побажав, щоб в наступному році “Комітет не обділяв своєю увагою інші роздрібні мережі АЗС в країні і щоб дійсно допомагав економіці рухатися в напрямку розвитку конкуренції, а не підміняв собою органи, які повинні займатися ціновим регулюванням”.
“На ринку потрібно навести порядок, але трохи іншими методами”, — резюмував Д.Кулик.
Нагадаємо, в АМКУ розповіли про проміжні підсумки розслідування “газової справи”. Поки як відповідачів у справі залучено сім юридичних осіб, що входять до групи “НАДІЯ”, три юридичні особи, що входять до групи “WOG” і дві юридичні особи, що входять до групи “ОККО”.
За словами експерта Г.Рябцева, претензії АМКУ до мереж ОККО і WOG (зокрема, звинувачення в змові) є способом тиску на сумлінних операторів.