derzhdep-pidtverdiv-scho-ssha-dozvolili-ukrayini-kupuvati-zbroyu-u-amerikanskikh-kompaniy

Держдеп підтвердив, що США дозволили Україні купувати зброю у американських компаній

 • 16637 переглядiв

Як повідомляється з посиланням на дані держдепу, Україна купувала невелику кількість цих видів зброї протягом декількох років, як до, так і після російської анексії Кримського півострова в 2014 році.

Держдепартамент США повідомив американському конгресу про таке рішення від 13 грудня, сказала Х.Нойєрт, додавши, що уряд Сполучених Штатів не продавав зброю безпосередньо українському уряду, а дозволяло Україні купувати його у виробників з США.

"Під час роботи двох попередніх адміністрацій уряд США схвалив експортні ліцензії для України, так що тут нічого нового", - сказав Х.Нойерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канада зняла обмеження на продаж Україні вогнепальної зброї

Ліцензія поширюється на такі види зброї, як напівавтоматична і автоматична вогнепальна зброя, аж до зброї 50-го калібру. Вона також включає у себе бойові рушниці, глушники, військові приціли і подавлювачі спалаху, як і запчастини.

Х.Нойєрт сказала, що уряд США безпосередньо не надавав Україні летального оборонного озброєння, але і не виключає цього. Американські експортери можуть подати заявку на прямі комерційні ліцензії на продаж у будь-який час, і вони будуть розглянуті держдепом США у кожному конкретному випадку, сказала вона.

Нагадаємо, раніше американські ЗМІ повідомили, що адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перші поставки летальної зброї Києву.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    ДСНС: проїзд основними автодорогами забезпечено

     • 12298 переглядiв

    Випуск новин станом на 9 годину 21 грудня

     • 4811 переглядiв

    Ізраїль планує побудувати нові поселення в Палестині

     • 17263 переглядiв

    Стабілізувати ціни на АЗС може тільки гривня - Рябцев

     • 21521 переглядiв

    Україна зменшила запаси газу у ПСГ до 15,26 млрд куб. м

     • 12453 переглядiв

    Brent торгується на рівні 64,46 дол. за барель

     • 11806 переглядiв