Так, за словами В.Сердюка, діагноз рак в Україні щороку встановлюють приблизно 150 тис. пацієнтів. Проте, лише 10-15% з них - забезпечені державним лікуванням.
"За нашими експертними підрахунками для того, аби забезпечити лікування онкологічних захворювань необхідно на один випадок в середньому 100 тис. грн. Це в середньому. Коли ми говоримо про перші стадії раку, про шкірну меланому, її видалення і діагностику – то це плюс-мінус 10 тис грн. А коли ми говоримо про окремі випадки раку грудей, наприклад, то там тільки хіміотерапія, а це тільки одна третина лікування, коштує до 1 млн грн. Може хтось сьогодні і має такі кошти, але це одиниці, проте пересічні українці один мільйон гривень під подушкою тримати не буде", - сказав він.
Також, за словами В.Сердюка, сьогодні всі цивілізовані країни світу лікують своїх громадян у випадку захворювання на онко. В Україні той самий підхід, проте, лише на папері, зауважив він.
"Коли ми говоримо про онкозахворювання – то немає жодної цивілізованої країни, де за онкозахворювання громадяни самі за себе платять. Це має бути турбота держави. Ст. 5 Конституції України, каже, що здоров'я громадян – це перша турбота держави. Щороку у нас реєструють 150 тис випадків онкологічних захворювань, а держава надає максимум 10% забезпечення лікуванням таких пацієнтів", - сказав він.
Відповідно до докумету, МЦ "Клініка Спіженко" може провести лікування радіо хірургічною системою CyberKnife (КіберНіж) наступних нозологічних форм злоякісних та доброякісних новоутворень у дорослих та дітей віком від 14 років.
Також нагадаємо, за шість років на лікування українців за кордоном держава перерахувала більше 570 млн грн.