За словами в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Тетяни Колпакової, виявлені фахівцями порушення стосувалися правил збирання, дезрежиму, правил зберігання продуктів, порушення режиму провітрювання приміщень, ведення документації.
“Ми перевірили всі чинні заклади оздоровлення дітей, у семи установах виявлено порушення. За результатами перевірок видали три приписи. Решта порушень були усунуті в період перевірки. Наші фахівці не виходили з установ, не добившись виправлення порушень”, — розповіла вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікар розповів, як надати першу допомогу дитині при отруєнні
Під час перевірок фахівці звертали увагу на водопостачання закладів та безпеку харчових продуктів, додала Колпакова.
“Що стосується контролю за безпекою продуктів, у зв’язку зі змінами в законодавстві у нас є повноваження перевіряти без попередження всі суб’єкти господарювання, зокрема і оздоровчі установи. Досить жорстокі заходи щодо усунення порушень, може дійти навіть до зупинки діяльності за рішенням суду. В оздоровчих установах підстав застосовувати такі повноваження не було. Сподіваємося, що їх не буде до кінця оздоровчої кампанії”, - розповіла чиновник.
Як писав УНН, напередодні, в таборі “Орлятко” в Донецькій області отруїлися 60 дітей. Згодом з’ясувалося, що причиною масового отруєння стали борщ і вівсянка.
Також нагадаємо, що в результаті отруєння дітей в таборі відпочинку “Славутич” в Київській області одна дитина впала в кому. Після цього випадку заклад обіцяли закрити, але він все одно продовжив роботу і прийняв на відпочинок нову зміну дітей.
Відзначимо, що, за словами депутата Сергія Тригубенка, перевірки санаторіїв не убезпечують відпочивальників від негативних наслідків. А за масові отруєння як дорослих, так і дітей, в Україні практично не карають.