Деталі
Стрічку про антиурядові демонстрації в цьому спеціальному адміністративному районі КНР зняв норвезький відеожурналіст Андерс Хаммер. За відомостями джерел Bloomberg, Відділ пропаганди Центрального комітету Комуністичної партії Китаю направив місцевим ЗМІ керівництво, згідно з яким їм слід згадувати лише ті нагороди, які не могли б бути сприйняті в КНР суперечливо.
Крім того, одним з претендентів на ряд кінонагород — за кращий фільм, кращу режисуру і інші — є фільм “Земля кочівників” (Nomadland, 2020). Його зняла американська режисерка китайського походження Хлоя Чжао (китайське ім’я — Чжао Тін), яка критикувала КНР в одному з інтерв’ю 2013 року.
Протягом останніх двох років китайські стрімінгові платформи China Movie Channel і Mango TV показували церемонію вручення “Оскара” в прямому ефірі.
Фільм “Не розділяй” (Do Not Split, 2020) доступний для перегляду на YouTube (варто зазначити, що у фільму присутні вікові обмеження — ред.):
Довідка
93-а церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 25 квітня в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія). В даний час премія вручається в 24 основних номінаціях.
Влітку 2019 року в Гонконзі спалахнули масові заворушення через наміри місцевої влади прийняти законопроект про екстрадицію, що дозволяє видавати правопорушників материкового Китаю. Заворушення тривали кілька місяців і супроводжувалися блокуванням доріг, насильством, підпалами і актами вандалізму.