Цитата
“Сьогодні Гана і Кот-д’Івуар почали вакцинацію своїх медпрацівників, ставши першими країнами, які почали кампанію з вакцинації через механізм COVAX, — зазначив він. — На цьому тижні буде поставлено 11 млн доз. А до кінця травня буде поставлено в цілому 237 млн доз вакцин в 142 країни”. За словами гендиректора, у вівторок COVAX опублікує графік першого раунду розподілу вакцин.
Деталі
“Ми дуже раді спостерігати за тим, як працівники сфери охорони здоров’я отримують вакцини, проте викликає жаль, що це відбувається лише через три місяці після того, як деякі найбагатші країни світу почали свої кампанії з вакцинації, — додав Тедрос Аданом Гебрейесус. — І викликає жаль, що деякі країни продовжують віддавати пріоритет вакцинації більш молодих і здорових людей з числа свого населення, а не співробітників сфери охорони здоров’я та літніх людей де-небудь ще”.
Довідково
ВООЗ надає великого значення механізму COVAX, в якому беруть участь 190 країн і економік. Відповідно до умов даної програми країни з високим рівнем доходів оплачують придбання вакцин для менш благополучних держав. Згідно з планами, в рамках механізму до кінця 2021 року мають бути проведені і рівномірно розподілені по всьому світу 2 млрд доз вакцин від коронавірусу.
COVAX та Україна
Україна також долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безкоштовно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Наразі на реєстрацію в Україні подали вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac. Зареєстрували вже Pfizer/BioNTech та Oxford/AstraZeneca.