vidileni-interpaypu-koshti-naftogazu-mozhut-opinyatisya-v-rosiyi

Виділені Інтерпайпу кошти Нафтогазу можуть опинятися в росії

Київ  •  УНН

15 жовтня  •  886968 перегляди

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. Кошти, які група компаній Інтерпайп заробляє на державних тендерах, можуть опинятися в росії, а частина з них – сплачуватися до російського бюджету, з якого фінансується війна в Україні. Такий висновок можна зробити із нещодавно проведеного розслідування, а також відкритих даних російських реєстрів та фінансової звітності компанії, повідомляє УНН

Деталі

Зокрема, в аудиторському звіті Ernst&Young на сайті Інтерпайп зазначається що кіпрській «парасольковій» компанії INTERPIPE HOLDINGS PLC (зареєстрована у м. Нікосія) належать такі компанії групи:

  • АТ «ІНТЕРПАЙП НОВОМОСКОВСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД» (частка власності – 90,62%);
  • ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» (частка власності – 99,99%);
  • ТОВ «ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА» (частка власності – 99,99%);
  • російська компанія ТОВ «ІНТЕРПАЙП-М» (частка власності – 99,99%);
  • зареєстрована у вільній економічній зоні ОАЕ Interpipe M.E. (Interpipe Middle East) (частка власності – 99,99%).

Всі ці компанії пов’язані єдиної структурою власності.

Три з п’яти вказаних компаній, які зареєстровані в Україні, на регулярній основі беруть участь та перемагають у державних тендерах на постачанні продукції та обладнання (зокрема, труб) для потреб НАК «Нафтогаз України».

Нещодавно проведене розслідування встановило, що зараз російська ТОВ «ІНТЕРПАЙП-М» позивається до еміратської Interpipe M.E. і намагається через Арбітражний суд м. москви стягнути майже три мільярди рублів (на момент подачі позову - близько $50 млн).

Звідки у еміратської «доньки» Інтерпайп можуть взятися $50 млн? Інтерпайп не має виробничих потужностей в ОАЕ. Єдине, про що повідомлялося на сайті компанії у 2021 році – це те, що в ОАЕ Інтерпайп уклав ліцензійну угоду із місцевим цехом на нарізання різьблення труб. Ні заводів, ні, власне, виробництва у повному розумінні Інтерпайп в ОАЕ не має. А отже, $50 млн – це кошти, які були «заведені» на еміратську доньку з інших компаній групи. Це – звична практика великих міжнародних компаній, які з метою оптимізації податкового навантаження перерозподіляють виручку у різні юрисдикції.

Можливо, така спроба перерозподілу фінансових потоків не привернула б увагу, якби не дві вкрай важливі обставини.

Перше – Інтерпайп заявляв, що повністю припинив свою діяльність у росії. А тут виявляється, що не просто не припинив, але ще й намагається заводити додаткові кошти до країни, яка веде з Україною відкриту війну. Друге – заводи, які беруть участь у державних тендерах (і приносять виручку у мільярди гривень) належить тій самій компанії, що і російська та еміратська «доньки». Такі структури власності вибудовуються для зручності «перекидання» коштів між дочірніми та материнськими компаніями.

Коли працювати в росії українським компаніям ще можна було, у 2017 та 2018 роках виручка Інтерпайп у росії сягала близько $200 млн на рік. З цих коштів Інтерпайп в росії сплачував податки. У 2022 році вже після початку повномасштабної війни Інтерпайп отримав 137 мільйонів виручки та сплатив 36 мільйонів рублів податків до російського бюджету.

Судячи зі спроби через суд завести до росії майже $50 млн, у Інтерпайпу є потреба в грошах саме в росії. Після початку повномасштабної війни таку транзакцію неможливо провести як звичайну господарську операцію, тому не виключено, що Інтерпайп вигадав схему завести гроші за рішенням суду.

Виходячи зі структури власності Інтерпайп, немає жодних труднощів «перекинути» гроші від заводів, які заробляють на державних тендерах (АТ «ІНТЕРПАЙП НОВОМОСКОВСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД, ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ», ТОВ «ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА»), до материнської кіпрської INTERPIPE HOLDINGS PLC, а потім – до еміратської Interpipe M.E. А потім, щоб це виглядало як вимушений крок, перевести гроші в росію за рішенням суду.

Не зовсім зрозуміло, на кого розрахований такий крок, адже ситуація, коли намагаються судитися дві компанії із одним бенефіціарним власником, виглядає дуже дивно.

Навіть якщо серед $50 млн, які Інтерпайп хоче завести до росії, не все складають гроші зароблені на тендерах в Україні, можна з упевненістю припустити, що принаймні частка тендерних грошей там є. А отже, створено цілий ланцюжок по перекачуванню грошей державної компанії НАК «Нафтогаз України» до росії та російського бюджету.

Окремо варто звернути увагу, що Інтерпайп постійно спростовує інформацію про свою діяльність у росії і називає замовними публікації у ЗМІ, де зустрічаються такі згадки. При цьому, аудиторський звіт Ernst&Young за 2022 рік чітко зафіксував, що Інтерпайп свою діяльність у росії не припинив, а просто «зменшив її обсяг».

Наскільки Інтерпайп зменшив у росії обсяг своєї активності, також можна побачити у відкритих джерелах про результати фінансової діяльності компанії за 2022 рік. За даними системи rusprofile.ru у порівнянні з 2021 роком Інтерпайп у росії зменшив чистий прибуток усього лише на 3%.

Отже, попри всі запевнення Інтерпайпу про припинення роботи в росії, ця інформація не відповідає дійсності. Роботу Інтерпайпу в росії після повномасштабної війни засвідчують не лише органи держави-агресорки, але і аудиторський звіт авторитетної міжнародної компанії Ernst&Young, виконаний на замовлення Інтерпайпу та розміщений на офіційному сайті компанії.

І сьогодні відбувається спроби внутрішнього перерозподілу активів і коштів всередині групи Інтерпайп, які кінцевим наслідком мають переміщення десятків мільйонів доларів до росії із високою ймовірністю, що серед цих коштів є виділені з державного бюджету кошти, які Інтерпайп отримав за виконання державних тендерів НАК «Нафтогаз України».

Інтерпайп для участі у державних тендерах постійно подає гарантійні листи та офіційні запевнення, що не має пов’язаності та ділових відносин із росією. Це – відверта неправда, на яку чомусь правоохоронці закривають очі.

Новини по темi

Виділені Інтерпайпу кошти Нафтогазу можуть опинятися в росії

Кошти, які група компаній Інтерпайп заробляє на державних тендерах, можуть опинятися в росії, а частина з них – сплачуватися до російського бюджету, з якого фінансується війна в Україні. Такий висновок можна зробити із нещодавно проведеного розслідування, а також відкритих даних російських реєстрів та фінансової звітності компанії, повідомляє УНН.

Економіка • 15 жовтня  •  886968 перегляди
Виділені Інтерпайпу кошти Нафтогазу можуть опинятися в росії

Ізраїль завдав ударів по військовій інфраструктурі "Хезболли" в Лівані

Армія оборони Ізраїлю заявляє, що бойові вертольоти завдали ударів по військовій інфраструктурі руху "Хезболла" в Лівані, оскільки на північному кордоні тривають зіткнення. Про це ЦАХАЛ повідомив у Telegram, інформує УНН.

Новини Світу • 15 жовтня  •  459048 перегляди
Ізраїль завдав ударів по військовій інфраструктурі "Хезболли" в Лівані

Донецькі морги переповнені військовими рф - Центр нацспротиву

Через величезні втрати військовослужбовців рф внаслідок штурмових дій, сотні росіян щодня доставляють до моргів Донецька, повідомляє Центр національного спротиву, пише УНН.

Війна • 15 жовтня  •  895477 перегляди
Донецькі морги переповнені військовими рф - Центр нацспротиву

Нетаньягу заявив, що знищить ХАМАС

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу на першому засіданні нового Кабінету міністрів з надзвичайних ситуацій попередив, що Ізраїль має намір «знищити» ХАМАС у Газі. Про це сповістили Sky news, пише УНН.

Новини Світу • 15 жовтня  •  465306 перегляди
Нетаньягу заявив, що знищить ХАМАС

Ізраїль відновив подачу води в Газу

Високопоставлений ізраїльський чиновник підтвердив, що Єрусалим відновив водопостачання до сектору Газа після того, як його припинили після терористичної атаки ХАМАС минулої суботи. Про це повідомляє The Times of Israel, пише УНН.

Новини Світу • 15 жовтня  •  329650 перегляди
Ізраїль відновив подачу води в Газу

Мадонна підтримала Україну на своєму концерті в Лондоні

Відома американська виконавиця Мадонна розгорнула прапор України під час свого виступу в Лондоні в рамках свого світового турне. Відео з концерту розповсюдили в соціальній мережі Х, пише УНН.

Політика • 15 жовтня  •  396842 перегляди
Мадонна підтримала Україну на своєму концерті в Лондоні

Блінкен вдруге відвідає Ізраїль в понеділок

У понеділок, 16 жовтня, держсекретар США Ентоні Блінкен планує вдруге з початку нової арабо-ізраїльської війни відвідати Ізраїль. Про це повідомили The Washington Post, пише УНН.

Новини Світу • 15 жовтня  •  300569 перегляди
Блінкен вдруге відвідає Ізраїль в понеділок

росіяни скинули ще дві керовані авіабомби по передмістю Херсона

російські війська у неділю знову обстріляли з авіації Херсонщину. Випустили ще дві керовані авіабомби по селищах у передмісті обласного центру, обійшлось без жертв. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, пише УНН.

Війна • 15 жовтня  •  254043 перегляди
росіяни скинули ще дві керовані авіабомби по передмістю Херсона

Помер народний артист України Олександр Востряков

Напередодні пішов із життя народний артист України, соліст Національної опери та професор консерваторії Олександр Востряков. Про це повідомила Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, інформує УНН.

Кримінал та НП • 15 жовтня  •  605535 перегляди
Помер народний артист України Олександр Востряков

У Білому домі підтвердили об'єднання допомоги Україні та Ізраїлю: передадуть понад 2 млрд дол

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив у неділю, що новий спільний пакет воєнної допомоги для Ізраїлю та України буде значно більшим, ніж 2 мільярди доларів. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван, передає The Guardian, пише УНН.

Політика • 15 жовтня  •  438550 перегляди
У Білому домі підтвердили об'єднання допомоги Україні та Ізраїлю: передадуть понад 2 млрд дол