vadim-stolar-dopomoga-zsu-vid-volonterskogo-rukhu-ye-zaporukoyu-peremogi-ukrayini

Вадим Столар: Допомога ЗСУ від волонтерського руху є запорукою Перемоги України

Київ  •  УНН

6 липня  •  1163896 перегляди

КИЇВ. 6 липня. УНН. В Україні громадський сектор та волонтерський рух виконують важливу роль під час повномасштабної війни, працюючи у тісній взаємодії із ЗСУ та наближаючи Перемогу, вважає Вадим Столар. На його переконання, кожен українець має бути активним учасником цих процесів, а особливо ті, хто має вагу у суспільстві, політичний вплив, фінансові можливості.

До початку повномасштабної війни, поки бойові дії точилися на сході країни, залученість суспільства до допомоги військовим була здебільшого опосередкованою. Серед найактивніших учасників громадського сектору в цьому напрямі з 2014 року можна було виділити фонди “Повернись живим”, Армія SOS, а також Благодійний фонд Сергія Притули.

Проте з початком повномасштабного вторгнення росії війна торкнулася – без перебільшення – всіх українців. І суспільство одразу ж продемонструвало унікальну здатність до об’єднання. Лише у березні 2022 на допомогу ЗСУ громадяни переказали 8,1 млрд грн.

Допомога армії – пріоритетний напрям діяльності волонтерського руху, – Вадим Столар

Сьогодні майже 100% благодійних фондів в Україні ведуть свою діяльність у контексті війни. Складно знайти об’єднання, які б не брали участь у спільній праці на Перемогу, і це цілком зрозуміло у країні в стані війни.

“Хоча наш Фонд існував ще з 2020 року, коли під час пандемії Covid-19 активно допомагали медзакладам по всій країні, 24 лютого ми однозначно перезавантажили свій світогляд, підходи до благодійності та волонтерства, – зазначає Вадим Столар. – Ми значно розширили діяльність. Крім благодійних проєктів, спрямованих на цивільних, розгорнули масштабні програми підтримки української армії. Об’єднали їх у метапроєкт “++ для ЗСУ”. Адже немає сумніву, що сьогодні допомога армії є пріоритетним напрямом діяльності волонтерського руху та запорукою нашої Перемоги”.

Як розповідає Вадим Столар, під час останнього на сьогодні етапу проєкту “++ для ЗСУ” вдалося закрити 550 персональних заявок, надавши українським захисникам 2200 комплектів одягу та екіпірування.

Загалом від початку масштабного вторгнення військовим було надано:

- 39 310 одиниць військового спорядження, інструментів та одягу;
- 30 240 одиниць медикаментів;
- 380 квадрокоптерів, систем боротьби з дронами, тепловізорів, відеокамер, іншого високотехнологічного обладнання та техніки;
- 40 спеціалізованих позашляховиків, бронеавтомобілів та моторних човнів.

Фонд Вадима Столара після початку масштабного вторгнення фактично “встав на воєнні рейки”. Подібні зміни торкнулися і фундації Razom for Ukraine, яка з 2013 року підтримувала громадські проєкти в Україні силами американської діаспори; фонду “Корпорація монстрів”, який раніше опікувався лікуванням дітей в Одеському регіоні; проєкту “Птахи” волонтерки Тати Кеплер, яка від 2014 року займалася військовою медициною, але у 2022 масштабувала діяльність. Така діяльність стала вимушено мейнстримною і дуже важливою у нинішніх умовах.

Благодійні фонди сприяють організації громадян, які прагнуть допомогти іншим – Вадим Столар

За даними опитувань, більшість українців так чи інакше долучається до допомоги Збройним силам та постраждалим від війни цивільним. Згідно з соціологічним дослідженням Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, 61% українців були залучені у такі процеси. Водночас фізичною роботою допомагали близько 10%, фінансово – 31%, і фінансово і роботою – 20%.

“Благодійні фонди сприяють організації громадян, більшість з яких сьогодні прагнуть допомогти ЗСУ та постраждалим від війни. Це може бути безпосереднє об’єднання волонтерів для спільної праці на благо тих, хто потребує підтримки. Наприклад, ми у Фонді з перших днів організували кухню та закупівлю продуктів власним коштом, залучаючи волонтерів до приготування гарячих обідів для наших захисників та громадян. З часом ми запустили низку соціальних проєктів, для реалізації яких залучили добровольців-психологів, арттерапевтів тощо. Зараз, крім іншого, запрошуємо помічників для пакування продуктових наборів, які відправляємо по всій країні, – каже Вадим Столар. – Інший напрям діяльності фондів – збір пожертв для закупівлі спільним коштом дорогого обладнання, на яке один волонтер просто не назбирає. Згадайте лише Сергія Притулу, чий фонд зібрав 600 млн грн на закупівлю трьох безпілотників Bayraktar для ЗСУ”.

Варто зазначити, що, крім іншого, волонтерським фондам простіше функціонувати через правову врегульованість їхньої діяльності, ніж окремим волонтерам.

“Є низка проблем, тому що інституційно волонтерство відбулося в Україні. Це реально потужний державний інститут, але, на жаль, він юридично не супроводжений. Тобто законодавства, яке б регулювало існування волонтерського руху в Україні та взаємодію волонтерів з державою, немає. Це спричиняє неабияку кількість проблем. Волонтерським фондам простіше, адже вони діють у межах законів про благодійні організації та благодійну діяльність”, – пояснює Сергій Притула.

Говорячи про фонди, які працюють в Україні, варто згадати про глобальну ініціативу президента Володимира Зеленського UNITED 24. Запущена рік тому, лише за перші три місяці роботи вона зібрала 175 млн доларів. Кошти надходять від благодійних організацій, міжнародних партнерів та просто небайдужих громадян. Після отримання їх розподіляють за трьома напрямами: на безпосередню підтримку ЗСУ, на закриття медичних і гуманітарних потреб цивільних, а також – на відновлення інфраструктури.

Допомога від закордонних партнерів важлива, і її розміри треба збільшувати, – Вадим Столар

Волонтерський рух в Україні – феномен, який вивчатиметься майбутніми соціологами та психологами. Але слід пам’ятати, що, не дивлячись на завзятий спротив українського народу і те, що ворог з початку вторгнення ослаб, одними внутрішніми силами ми б не обійшлися. Проте за Україну встав весь цивілізований світ, який продовжує надавати допомогу.

“Без західної арти, протитанкових засобів, ПЗРК і решти ми б посипалися давно. Якби умовно ми з 24 лютого нічого не отримали, я думаю, війна вже була б для нас у такому форматі завершена, тобто програна”, – ще рік тому казав керівник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.

Так, від початку російського вторгнення США надали Україні 63,4 млрд доларів допомоги, з яких 45,3 млрд військової, 14,2 млрд фінансової і 3,8 млрд гуманітарної.

Другим за обсягами підтримки нашої країни став Європейський союз, який передав нам 16,7 млрд доларів, з яких 3,8 млрд доларів були спрямовані на військову допомогу, 11,3 млрд – на фінансову і 1,7 млрд – на гуманітарну.

Третю сходинку в рейтингу найбільших зовнішніх донатерів України посіла Велика Британія із загальною сумою 8,3 млрд доларів, з яких 7 млрд склала військова допомога, 1,1 млрд – фінансова та 0,3 млрд – гуманітарна.

“Я, як і всі українці, висловлюю величезну подяку нашим друзям та партнерам у всьому світі за ту неоціненну допомогу, яку вони надають нам у війні за незалежність. Проте війна триває. Саме тому ми потребуємо більше найсучаснішої та найпотужнішої військової техніки та озброєнь Заходу. Потрібні танки, літаки, засоби ППО, артилерія та максимум боєприпасів, – наголошує Вадим Столар.

Схоже, це розуміють і на Заході. Днями США оголосили про додатковий пакет військової допомоги Україні на 500 мільйонів доларів.

Пакет допомоги від США буде містити:

▪️ додаткові боєприпаси для Patriot;
▪️ зенітні комплекси Stinger;
▪️ додаткові боєприпаси для HIMARS;
▪️ підривні боєприпаси та системи для прибирання перешкод;
▪️ обладнання для розмінування;
▪️ артилерійські снаряди калібру 155-мм і 105-мм;
▪️ 30 бойових машин піхоти Bradley;
▪️ 25 бронетранспортерів Stryker;
▪️ ракети трубного пуску з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
▪️ протиброньові системи Javelin;
▪️ протитанкові системи АТ-4;
▪️ протиброньові ракети;
▪️ високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM;
▪️ високоточні авіаційні боєприпаси;
▪️ стрілецьку зброю, понад 22 мільйони патронів до неї та гранат;
▪️ тепловізійні системи та прилади нічного бачення;
▪️ тестове та діагностичне обладнання для обслуговування та ремонту транспортних засобів;
▪️ запчастини, генератори та інше польове обладнання.

“Сполучені Штати надалі працюватимуть зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити Україну можливостями для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою та довгострокових потреб у допомозі у сфері безпеки”, – йдеться у заяві Пентагону про передання чергового траншу допомоги Україні.

Новини по темi

Вадим Столар: Допомога ЗСУ від волонтерського руху є запорукою Перемоги України

.

Суспільство • 6 липня  •  1163896 перегляди
Вадим Столар: Допомога ЗСУ від волонтерського руху є запорукою Перемоги України

Рекорд спеки на Землі тримається третій день поспіль

Середня температура на Землі залишалася на рекордно високому рівні в середу після двох днів, протягом яких на планеті було досягнуто неофіційних рекордів. Це останній маркер у серії екстремальних ситуацій, спричинених зміною клімату, повідомляє AP, пише УНН.

Суспільство • 6 липня  •  1146281 перегляди
Рекорд спеки на Землі тримається третій день поспіль

росія обстріляла залізничну станцію на Харківщині

Російські окупанти у четвер обстріляли, попередньо, з артилерії залізничну станцію «Одноробівка» Богодухівського району Харківської області. Про це повідомляє УНН із посиланням на Офіс Генерального прокурора у Telegram.

Війна • 6 липня  •  415608 перегляди
росія обстріляла залізничну станцію на Харківщині

Якщо в момент радіаційної аварії ви опинилися з твариною на вулиці – поради МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що якщо в момент радіаційної аварії людина опинились з домашньою твариною на вулиці, потрібно якнайшвидше пройти у будівлю й щільно зачинити вікна та двері. Після чого необхідно помити або обробити тварину водою. Про це пише УНН із посиланням на пресслужбу МОЗ у Facebook.

Суспільство • 6 липня  •  501683 перегляди
Якщо в момент радіаційної аварії ви опинилися з твариною на вулиці – поради МОЗ

Засудили посадовця, який вимагав з дружини загиблого бійця 150 тисяч гривень

Суд Одеської області визнав винним заступника командира військової частини, який вимагав у дружини загиблого захисника 150 тисяч грн, у зловживанні службовим впливом. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань, пише УНН.

Кримінал та НП • 6 липня  •  504955 перегляди
Засудили посадовця, який вимагав з дружини загиблого бійця 150 тисяч гривень

У Києві відкрили рух на лівобережній розв’язці Дарницького мосту

Завершено будівництво одного з найбільших київських довгобудів – Дарницького мосту. Сьогодні у столиці відкрили рух двома новозбудованими з’їздами Дарницького мосту. Про це заявиввіцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков, пише УНН.

Київ • 6 липня  •  1410266 перегляди
У Києві відкрили рух на лівобережній розв’язці Дарницького мосту

Магічна ніч вогнів та обрядів: святкування Івана Купала в Україні

Попри церковні заборони стародавнє українське свято продовжує своє існування та досі залишається популярним у країні. Івана Купала через літа залишається збагаченим багатовіковими обрядами та віруваннями. Про особливості святкування Купала спеціально для УНН розповіла завідувачка відділу виставкової роботи Національного музею народної архітектури та побуту України Олена Громова.

Суспільство • 6 липня  •  1797364 перегляди
Магічна ніч вогнів та обрядів: святкування Івана Купала в Україні

У МЗС відповіли на заклик Білого дому до реформ для приєднання до НАТО

У Міністерстві закордонних справ у відповідь на заклик Білого дому про проведення Україною реформ, аби відповідати стандартам НАТО, закликали реформувати ставлення Заходу до росії. Таку заяву у четвер поширив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає УНН.

Політика • 6 липня  •  774804 перегляди
У МЗС відповіли на заклик Білого дому до реформ для приєднання до НАТО

Після завершення війни Україна відмовиться від призову в тому вигляді, як він існував раніше - Шмигаль

Україна планує змінити систему призову після завершення війни. Замість поточної моделі буде створена професійна армія, а також два компоненти резерву. Таку заяву зробив у четвер Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, передає УНН.

Політика • 6 липня  •  503938 перегляди
Після завершення війни Україна відмовиться від призову в тому вигляді, як він існував раніше - Шмигаль

Китай закликав Японію зупинити план скидання в океан, забрудненої після аварії на АЕС води

Міністерство закордонних справ Китаю вчергове закликало Японію не скидати в океан воду зі зруйнованої атомної електростанції Фукусіма-1 через непередбачувані ризики, пише УНН з посиланням на CGTN.

Новини Світу • 6 липня  •  638468 перегляди
Китай закликав Японію зупинити план скидання в океан, забрудненої після аварії на АЕС води