В АМКУ роз’яснили одеситам, як поскаржитись на скандального литовського забудовника за недобросовісну конкуренцію
Київ • УНН
КИЇВ. 9 жовтня. УНН. В Антимонопольному комітеті України готові розглянути скаргу власників квартир проблемного одеського житлового комплексу "Граф" на литовську компанію-забудовника "Ханнер" та роз’яснили, яким чином це можна зробити. Про це УНН поінформував голова Південного міжобласного територіального відділення АМКУ Дмитро Корчак у відповідь на запит.
"У разі, якщо жителі житлового комплексу ("Граф" - ред.) вважають, що дії забудовника можуть мати ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, від недобросовісної конкуренції, вони можуть звернутись до відділення із заявою відповідно до вимог пункту 18 Правил розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.04.1994 №5 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06.05.1994 за №90/299 зі змінами та доповненнями", - повідомили в АКМУ.
Мешканці проблемного житлового комплексу "Граф" наразі готують спільну заяву до Антимонопольного комітету, щоб отримати компенсацію за порушення забудовником задекларованих обіцянок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На останній сесії міськради Труханов встиг “подарувати” землю скандальному литовському забудовнику
"Житловий комплекс "Граф"повинен був бути клубним домом на 8 поверхів з басейном, спортзалом, дитячим і спортивним майданчиками, що відповідно закладалось у ціну квадратного метра. У мене досі зберігаються рекламні буклети з цими обіцянками. Натомість, зараз, вже після здачі в експлуатацію - незаконно продовжують будувати вже 13 чи 14 поверхів, а на місці спортзалу, який на документах - двоповерховий садовий будиночок, виріс поки що чотириповерховий багатоквартирний будинок", - розповів один із власників квартири Олександр Зоєт.
В АМКУ у свою чергу підкреслили, що для сприяння розгляду обставин порушення забудовником законодавства в сфері недобросовісної конкуренції, їм необхідна додаткова інформація про те, звідки покупці квартир дізналися про житловий комплекс "Граф" з обіцяними об’єктами соціальної інфраструктури (майданчики, басейн, спортзал тощо) та зовнішній вигляд багатоповерхівки, як то інтернет-ресурси, рекламні брошури або ЗМІ.
Раніше ексдержавний уповноважений Антимонопольного комітету України Агія Загребельська розповіла, що інвестори можуть не просто притягти до відповідальності недобросовісних забудовників, але й на основі рішення АМКУ в суді отримати фінансове відшкодування від забудовника у подвійному розмірі.
“Якщо забудовник комунікував шляхом розміщення рекламних матеріалів, буклетів, повідомлення іншим чином інформації своїм споживачам, що зафіксовано, про те, що буде побудована певна кількість об’єктів певного призначення (садочок, спортзал, — ред.) і в результаті ці об’єкти не побудовані — це може містити ознаки порушення недобросовісної конкуренції, за яке забудовнику може загрожувати штраф у розмірі до 5% його річного доходу. Якщо рішення, що забудовник порушив буде ухвалено, то інвестори мають можливість звернутися до суду за відшкодуванням шкоди у подвійному розмірі, яка була їм спричинена таким забудовником”, — розповіла вона.