Справа Ленса: ФІФА винесло вердикт проти ФК "Динамо"

Справа Ленса: ФІФА винесло вердикт проти ФК "Динамо"

Київ  •  УНН

29 січня 2019, 12:01  •  45400 перегляди

КИЇВ. 29 січня. УНН. Екс-гравець столичного клубу "Динамо" Джереймен Ленс звернувся до Палати з вирішення суперечок ФІФА з вимогою зобов'язати столичний клуб випалити йому заборгованість по зарплаті, скасувати незаконно накладені штрафні санкції та погасити податкові зобов'язання, чого клуб свого часу не зробив в силу офшорного фінансування зарплат футболіста. Про це сказано в рішенні ФІФА, передає УНН з посиланням на текст документа.

Ленс звернувся зі скаргою у ФІФА 17 липня 2017 року. Першочергово він зажадав від ФК "Динамо" (Київ) погасити борг по заробітній платі в розмірі 241 935,48 євро. З цією вимогою в клубі не погодилися, уточнивши, що готові компенсувати гравцеві тільки 82 191,78 євро. ФІФА ж прийняла рішення на користь футболіста, відхиливши пояснення адміністрації ФК про те, що вони нібито виплачують своїм футболіста гонорари не на щомісячній основі, а на річній.

Другим пунктом скарги Ленса стала вимога компенсувати валютну різницю між чистою сумою обумовленого з клубом заробітку і тією, яку футболіст отримав по факту. Відзначається, що гонорари Ленсу платила офшорна компанія "Ньюпорт Менеджмент" (на рахунки нідерландського банку) і незначну частину з них - ТОВ "Динамо" Київ" (на рахунок в українському банку). Розмір компенсації валютної різниці футболіст визначив на рівні 19 315 евро. З рішення ФІФА вбачається, що різниця в обіцяних і фактичні виплати Ленсу виникла через банкрутство "Надра Банку", де у нього був відкритий рахунок, і з якого отримати зароблене екс-динамівцю так і не вдалося.

"Динамо", в свою чергу, відмовилося погашати вказану валютну різницю посилаючись на те, що з моменту недоплати пройшло більше двох років. У ФІФА ж не змогли кардинально вплинути на частину спору по суті за відсутністю достатніх даних.

Далі, Ленс вказав, що "Динамо" незаконно позбавило його премії в розмірі 50 000 доларів за перемогу в Кубку України та Чемпіонаті України. У клубі заперечували, посилаючись на те, що Ленс нібито не довів своє право на ці гроші. У ФІФА не вважали за можливе розглянути цей пункт скарги у зв'язку з тим, що вона була подана більш, ніж через два роки після закінчення трудового контракту футболіста зі столичним клубом.

Також, нідерландський нападник вимагав від "Динамо" компенсувати йому плату за найм квартири в розмірі 8 тис. доларів. Аргументуючи цю вимогу, Ленс надав копію листування з адміністрацією клубу, яка обіцяла оплатити житло. Однак, з причини того, що цей пункт не був прописаний як обов'язковий в контракті з "Динамо", ФІФА задовольнити прохання Ленса відмовилося.

Найцікавішим з пред'явлених Ленсом вимог стало звинувачення в несплаті податків. Футболіст завив, що "Динамо" в 2015 році не сплатило 3 431 268,89 грн податків, з яких 3 191 835,55 - ПДФО і 239 433,34 неоплачений військовий збір. Такі суми податків із заробітної плати футболіста клуб повинен був сплатити в бюджет України, але не став цього робити. Дані розрахунки провела міжнародна аудиторська компанія "GrantThornthon".

У відповідь на звинувачення в "Динамо" виправдалися, мовляв, аудит і висновок шановного фінансового аудитора "GrantThornthon" не підписані, а отже, клуб нібито і не зобов'язаний погашати ці податкові зобов'язання.

У ФІФА, розглянувши податкову претензію футболіста, погодилися з тим, що виходячи з сум контракту Ленса, українські податкові орани дійсно мали право вимагати від клубу погасити податки в зазначеному розмірі, однак, чомусь цього не зробили.

А оскільки ДФС України не вважає за потрібне вимагати від "Динамо" платити податки в повному розмірі, то ФІФА і поготів не може виконувати функцію наповнювача державного бюджету нашої країни. З рішення ФІФА також вбачається, що в разі, якби Ленс надав рахунок-фактуру від української ДФС, то "Динамо" ймовірно зобов'язали б його оплатити.

Таким чином, можна стверджувати, що проблема податкових махінацій "Динамо" вперше була зафіксована в офіційних паперах ФІФА. По-перше, це говорить про те, що клуб дійсно уникає оподаткування в Україні, по-друге, про те, що українські податківці нахабно закривають на це очі. І по-третє, таке формулювання рішення ФІФА по скарзі Ленса наочно свідчить про те, що екс-гравці "Динамо", в силу отримання офшорних і зарплат, які оподатковуються, по поверненню додому стикаються з проблемами, бо не можуть довести чистоту зароблених грошей і надати документи про сплачені податки в країні колишнього перебування.

Крім іншого ФІФА також визнало незаконним з боку "Динамо" накладення на Ленса штрафної санкції в розмірі 100 000 євро і констатувало, що санкція була накладена "з порушенням юридичної процедури і вона явно не порівнянна з нібито допущеним порушенням".

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали про те, що офіційна зарплата динамівців декларується на рівні 18-20 тис. грн на місяць.

Також нагадаємо, що ветеран АТО звинуватив власників "Динамо" в несплаті близько 30 млн грн військового збору.

Новини по темi

Справа Ленса: ФІФА винесло вердикт проти ФК "Динамо"

Екс-гравець столичного клубу "Динамо" Джереймен Ленс звернувся до Палати з вирішення суперечок ФІФА з вимогою зобов'язати столичний клуб випалити йому заборгованість по зарплаті, скасувати незаконно накладені штрафні санкції та погасити податкові зобов'язання, чого клуб свого часу не зробив в силу офшорного фінансування зарплат футболіста. Про це сказано в рішенні ФІФА, передає УНН з посиланням на текст документа.

Спорт • 29 січня 2019, 12:01  •  45400 перегляди
Справа Ленса: ФІФА винесло вердикт проти ФК "Динамо"

В Одесі чоловік убив свою знайому за відмову вийти за нього заміж

У Суворовському районі Одеси затримали 69-річного чоловіка, який убив свою знайому за відмову вийти за нього заміж. Про це повідомляє УНН з посиланням на відділ комунікації поліції в Одеській області.

Кримінал та НП • 29 січня 2019, 12:00  •  5420 перегляди
В Одесі чоловік убив свою знайому за відмову вийти за нього заміж

Команда Юлії Тимошенко вимагає від влади розв’язати проблему штучно завищених рахунків за газ

Партія "Батьківщина" вимагає від органів державної влади терміново врегулювати проблему штучно завищених рахунків за газ. Про це йдеться в заяві партії на адресу Президента України, уряду, Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), передає УНН з посиланням на прес-службу партії.

Економіка • 29 січня 2019, 11:53  •  6750 перегляди
Команда Юлії Тимошенко вимагає від влади розв’язати проблему штучно завищених рахунків за газ

Доступ до реєстру декларацій обмежать

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, буде обмежено протягом години у вівторок, 29 січня, через технічні роботи. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Національного агентства з питань запобігання корупції.

Суспільство • 29 січня 2019, 11:52  •  15458 перегляди
Доступ до реєстру декларацій обмежать

За 2018 рік Київським метро скористалися майже півмільярда разів

Київським метро протягом 2018 року скористалися 496 млн 071 разів. Про це повідомляє "Київський метрополітен" на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Київ • 29 січня 2019, 11:46  •  9848 перегляди
За 2018 рік Київським метро скористалися майже півмільярда разів

ДБР розслідує близько 1400 кримінальних проваджень щодо військових злочинів

Слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють розслідування у близько 1400 кримінальних провадженнях, пов’язаних з військовими злочинами. Про це під час брифінгу в Києві заявив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба, передає кореспондент УНН.

Кримінал та НП • 29 січня 2019, 11:45  •  7388 перегляди
ДБР розслідує близько 1400 кримінальних проваджень щодо військових злочинів

Шахраї намагалися зняти з чужого рахунку 200 тисяч грн

У Києві шахраї намагалися зняти 200 тисяч гривень з чужого банківського рахунку. Про це повідомила прес-служба прокуратури міста Києва, передає УНН.

Кримінал та НП • 29 січня 2019, 11:41  •  14271 перегляди
Шахраї намагалися зняти з чужого рахунку 200 тисяч грн

У ДБР розслідують 14 випадків катувань правоохоронцями

Слідчі Державного бюро розслідувань розслідують 14 випадків катувань з боку правоохоронців. Про це під час брифінгу в Києві заявив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба, передає кореспондент УНН.

Кримінал та НП • 29 січня 2019, 11:38  •  9758 перегляди
У ДБР розслідують 14 випадків катувань правоохоронцями

Президент Йоханіс окреслив три пріоритети Румунії в ЄС на півроку

Пріоритети Румунії на період головування в Раді ЄС найближчі 6 місяців включають приєднання Румунії о Шенгенської зони Євросоюзу, зміцнення стратегічних зав’язків із США та посилення ролі країни в НАТО. Про це повідомив президент Румунії Клаус Йоханіс на щорічній зустрічі з головами дипломатичних представництв, передає УНН.

Новини Світу • 29 січня 2019, 11:35  •  31999 перегляди
Президент Йоханіс окреслив три пріоритети Румунії в ЄС на півроку

Порошенко упевнений, що українці стали щасливішими

У 2018 році кількість щасливих людей в Україні зросла у порівнянні з показником 2017 року на 10%. Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом", передає кореспондент УНН.

Політика • 29 січня 2019, 11:34  •  8899 перегляди
Порошенко упевнений, що українці стали щасливішими