pravova-ekspertiza-sprostuvala-zvinuvachennya-slidstva-u-spravi-banku-mikhaylivskiy

Правова експертиза спростувала обвинувачення слідства у справі банку "Михайлівський"

Київ  •  УНН

6 квітня  •  17158 перегляди

КИЇВ. 6 квітня. УНН. Фінансові операції, пов'язані з перерахуванням коштів від фінансових компаній "ІРЦ" і "КІЦ" на рахунку банку "Михайлівський" напередодні визнання його неплатоспроможним, не є сумнівними і не мають складу злочину. Про це йдеться в правовій експертизі, проведеній в рамках досудового слідства у справі банку "Михайлівський", повідомляє УНН.

Зокрема, експертам необхідно було відповісти на запитання: чи мають фінансові операції, пов'язані з зарахуванням на підставі договорів позики коштів від фізичних осіб на рахунки ТОВ "Інвестиційно-Розрахунковий центр" і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр", з подальшим їх використанням зазначеними фінансовими компаніями у своїй господарській діяльності на здійснення кредитування фізичних і юридичних осіб, купівлі-продажу цінних паперів, придбання прав грошової вимоги до юридичних і фізичних осіб і здійснення інших господарських операцій і пов'язані з поверненням коштів на рахунки фізичних осіб, від яких залучалися позики, ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом?

Проаналізувавши відповідні матеріали справи, в тому числі договори, укладені з ТОВ "Інвестиційно-Розрахунковий центр" і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр", експерти прийшли до таких висновків:

- Здійснення операцій із залучення грошових коштів фінансовими компаніями в тому числі за посередництва Банку від фізичних осіб і, відповідно, зарахування вказаних коштів на рахунки фінансових компаній відбувалося на законних підставах, а тому такі операції не містять ознак предикатної дії (суспільно небезпечної протиправної дії) в розумінні ст. 209 Кримінального кодексу України;

- Використання ТОВ "Інвестиційно-Розрахунковий центр" і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр" законно залучених від фізичних осіб коштів не містить ознак предикатної дії (суспільно небезпечної протиправної дї) в розумінні ст. 209 Кримінального кодексу України;

- У експерта відсутні підстави і факти, які б ставили під сумнів правомірність здійснених фінансових операцій або угод, що передували поверненню позичальникам коштів та нарахованих відсотків, а тому є достатні підстави для твердження, що договори відступлення права вимоги № 1805 від 18.05.2016, №1 і №2 від 19.05.2016 та їх використання не містять ознак предикатної дії (суспільно небезпечної протиправної дії) в розумінні ст. 209 Кримінального кодексу України;

- Операції, пов'язані із зарахуванням на підставі договорів позики коштів від фізичних осіб на рахунки ТОВ "Інвестиційно-Розрахунковий центр" і ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр" з подальшим їх використанням зазначеними фінансовими компаніями у своїй господарській діяльності на здійснення кредитування фізичних і юридичних осіб, купівлі-продажу цінних паперів та інших господарських операцій, а також фінансові операції, пов'язані з поверненням коштів на рахунки фізичних осіб, від яких залучалися позики, не мають ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Правова експертиза таким чином спростувала обвинувачення органу слідства в частині того, що екс-правління банку "Михайлівський" напередодні визнання банку неплатоспроможним провело низку сумнівних фінансових операцій з перерахуванням коштів.

Нагадаємо, раніше правова експертиза виявила необґрунтоване визнання банку "Михайлівський" неплатоспроможним, а також відсутність завдання збитків державі або Фонду гарантування вкладів внаслідок діяльності екс-правління банку "Михайлівський".

Про те, як банк "Михайлівський" був визнаний неплатоспроможним, УНН писав раніше.

Також УНН повідомляв, що слідство стосовно екс-глави банку "Михайлівський" І.Дорошенка триває вже 8 місяців, проте справа так і не передається до суду для з'ясування обставин по суті.

Вкладники банку "Михайлівський" в свою чергу стверджують, що в їх бідах винен Фонд гарантування вкладів фізосіб, а зовсім не І.Дорошенко.

Новини по темi

Правова експертиза спростувала обвинувачення слідства у справі банку "Михайлівський"

Фінансові операції, пов'язані з перерахуванням коштів від фінансових компаній "ІРЦ" і "КІЦ" на рахунку банку "Михайлівський" напередодні визнання його неплатоспроможним, не є сумнівними і не мають складу злочину. Про це йдеться в правовій експертизі, проведеній в рамках досудового слідства у справі банку "Михайлівський", повідомляє УНН.

Економіка • 6 квітня  •  17158 перегляди
Правова експертиза спростувала обвинувачення слідства у справі банку "Михайлівський"

МВС та Червоний Хрест обговорили питання співпраці

Сьогодні, 6 квітня, заступник міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва провела робочу зустріч з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста. Про це УНН повідомили у прес-службі МВС.

Політика • 6 квітня  •  11714 перегляди
МВС та Червоний Хрест обговорили питання співпраці

Європарламент закликав Росію звільнити затриманих під час акцій проти корупції

Європарламентарі засудили затримання опозиційного лідера Олексія Навального, а такої сотні інших протестувальників на демонстраціях в Росії, передає УНН з посиланням на прес-службу Європарламенту.

Політика • 6 квітня  •  11174 перегляди
Європарламент закликав Росію звільнити затриманих під час акцій проти корупції

У Мін'юсті повідомили, коли проведуть конкурс на посади приватних виконавців

Міністерство юстиції України готове провести конкурс на посади приватних виконавців у кінці квітня – на початку травня, якщо набереться достатня кількість кандидатів на посади. Про це відповідаючи онлайн на запитання заявив Міністр юстиції Павло Петренко, передає кореспондент УНН.

Політика • 6 квітня  •  15946 перегляди
У Мін'юсті повідомили, коли проведуть конкурс на посади приватних виконавців

А.Парубій закрив вечірнє пленарне засідання

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання, передає кореспондент УНН.

Політика • 6 квітня  •  10642 перегляди
А.Парубій закрив вечірнє пленарне засідання

Київські правоохоронці затримали нападника на аптеку

У Києві правоохоронці затримали чоловіка, що напав на аптеку. Про це УНН повідомили у прес-службі поліції Києв.

Кримінал та НП • 6 квітня  •  11346 перегляди
Київські правоохоронці затримали нападника на аптеку

У МЗС очікують остаточного рішення Ради ЄС щодо "безвізу" найближчими тижнями

У Міністерстві закордонних справ України привітали підтримку Європейським парламентом надання українцям права на безвізові поїздки до країн ЄС та заявили, що очікують на остаточне рішення Ради ЄС найближчими тижнями. Про це йдеться в офіційному коментарі відомства, передає УНН.

Політика • 6 квітня  •  9768 перегляди
У МЗС очікують остаточного рішення Ради ЄС щодо "безвізу" найближчими тижнями

Три сестри на Миколаївщині організували родинний наркобізнез

Протиправна діяльність сестер, 30-ти, 52-х та 55-ти років, була задокументована працівниками СБУ та Слідчого Управління ГУНП в Миколаївській області. Про це УНН повідомляє із посиланням на прес-службу ГУНП області.

Кримінал та НП • 6 квітня  •  11924 перегляди
Три сестри на Миколаївщині організували родинний наркобізнез

ФК "Полтава" подав протест до ФІФА і УЄФА щодо відміни матчу з "Шахтарем"

Футбольний клуб "Полтава" у письмовому вигляді опротестував рішення про скасування матчу Кубка України 1/4 фіналу між командами ФК "Полтава" - ФК "Шахтар" (Донецьк), передає УНН з посиланням на сайт клубу з Полтави.

Спорт • 6 квітня  •  11698 перегляди
ФК "Полтава" подав протест до ФІФА і УЄФА щодо відміни матчу з "Шахтарем"

Україна може отримати від МВФ цього року ще 4,4 млрд дол.

Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду в нинішньому році кредитні транші ще приблизно на 4,4 млрд дол. , якщо буде виконувати умови узгодженої з Фондом програми. Про це повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс під час брифінгу в четвер, передає УНН з посиланням на ТАСС.

Економіка • 6 квітня  •  15796 перегляди
Україна може отримати від МВФ цього року ще 4,4 млрд дол.